MKTG SR - pasek na kartach artykułów

101. urodziny najstarszej mieszkanki gminy Barwice. 200 lat dla Pani Felicji Ziółkowskiej! [ZDJĘCIA]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Tak było rok temu na hucznych, setnych urodzinach Pani Felicji Ziółkowskiej
Tak było rok temu na hucznych, setnych urodzinach Pani Felicji Ziółkowskiej UM Barwice
101. urodziny obchodziła Pani Felicja Ziółkowska z Barwic, najstarsza mieszkanka gminy Barwice. Do serdecznych życzeń dla Jubilatki przyłącza się nasza redakcja.

Felicja Ziółkowska urodziła się 18 kwietnia 1923 roku w miejscowości Gromki, jako córka Heleny i Józefa Odyniec. Gdy Pani Felicja miała 15 lat wybuchła II wojna światowa. Jako siedemnastoletnia dziewczyna Pani Felicja, podczas łapanki została wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec. Pracowała tam w sumie u trzech gospodarzy, po zakończeniu wojny została przewieziona w okolice Elbląga skąd trafiła do Parchlina koło Barwic, gdzie pracowała w gospodarstwie. Po jego likwidacji Pani Felicja doszła do Barwic, a właściwie do miasta, które jeszcze miało tablicę Bärwalde. Mieszkały tu dwie rodziny niemieckie i miasto było puste.

Pani Felicja wybrała do zamieszkania kamienicę na obecnej ulicy Bolesława Chrobrego, w której mieszka do dzisiejszego dnia. Wraz z napływem do miasta ludności, w Barwicach powołana została milicja obywatelska, dla której Pani Felicja wraz z innymi kobietami przygotowywała posiłki.

Kiedy w Barwicach powstał zakład mleczarski, tam zatrudnienie znalazła Jubilatka. Tu w Barwicach Pani Felicja poznała swojego męża Władysława, z którym w roku 1953 zawarła w barwickim urzędzie stanu cywilnego związek małżeński. Wspólnie z mężem Pani Felicja założyła koło domu duży ogród. Uwielbiała pracę w ogrodzie, która dawała jej wielką satysfakcję, a jednocześnie wyhodowane warzywa przynosiły dochód rodzinie. Mąż Władysław pracował w dużym, funkcjonującym w Barwicach zakładzie produkcji przyczep i naczep. Państwo Ziółkowscy wychowali córkę Ewę.

Z Panią Felicją od urodzenia są wnukowie Sebastian i Przemysław, którzy już dziś mają żony i dzieci oraz prawnuki Basię, Hanię i Wiktora.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera