Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

14-15 października w Koszalinie kultura ma głos!

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Trochę kultury, człowieku! I Koszaliński Kongres Kultury rozpocznie się już w piątek. To dwudniowe wydarzenie ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, jaki kształt ma dziś kultura w Koszalinie, a jaki mieć może i mieć powinna.

Gospodarzem Kongresy Kultury będzie Centrum Kultury 105. Rejestracja uczestników rozpocznie się w piątek, 14 października, o godz. 10.30 (kino Kryterium). O godz. 11 będzie można wysłuchać, jak koszalińską kulturę oceniają członkowie Fundacji Res Publica z Warszawy. Przypomną wyniki raportu „DNA Miasta”, będzie też wprowadzenie do tworzenia Programu Rozwoju Kultury na lata 2017-2020.

O godz. 12.45 w Clubie 105 podsumowane zostaną panele dyskusyjne „Uczestnictwo w kulturze” oraz „Kultura a biznes” (cykl czterech paneli poprzedził Kongres Kultury). O godz. godz. 15.15 w Clubie 105 zaprezentowane będą wyniki dyskusji pod hasłem „W poszukiwaniu tożsamości miasta”.

Na godz. 16.45 zaplanowano spotkanie ze Stanisławą Celińską (Club 105). Co ciekawe, również w piątek o godz. 20 w Sali widowiskowej CK105 będzie można wysłuchać koncertu artystki (bilety: 85/90 zł).

O godz. 19 w restauracji City Box odbędzie koncert Dominiki Barabas.

W sobotę Kongres rozpocznie wykład Jacka Żakowskiego „Czy kultura może pomóc?” (godz. 10, kino Kryterium). O godz. 12.15 w Clubie 105 rozpocznie się prezentacja wyników panelu „Kultura: młodych i młodym”.

O godz. 14 rozpoczną się prezentacje multimedialne w formacie Pecha Kucha: „Kultura musi być”. Temat przewodni: co i jak w koszalińskiej kulturze można zmienić? (regulamin dostępny na stronach koszalin.pl oraz ck105.koszalin.pl). Przypomnijmy - Pecha Kucha to rodzaj prezentacji multimedialnej składającej się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, czyli trwającej 6 minut 40 sekund.

Podsumowanie i zamknięcie Kongresu o godz. 15.45 w kinie Kryterium, a kwadrans później rozpocznie się projekcja filmu „Ostatnia rodzina” w reż. Jana Matuszyńskiego (wstęp wolny, wejściówki w kasie kina).

Kongresowi towarzyszyć będą prezentacja koszalińskich instytucji kultury, NGO i szkół artystycznych (hol kina Kryterium), wystawa malarstwa Agaty Czeremuszkin-Churt i Agi Pietrzykowskiej „Konkret albo obecność rozproszona” (Bałtycka Galeria Sztuki), wystawa z zasobów Narodowego Centrum Kultury w Warszawie „Kultura zmiany” (City Box) oraz pokaz zwycięskich projektów w ramach konkursu Start UP CK 105 w Koszalinie „Małe projekty kulturalne” (City Box).

- Zachęcamy wszystkich do rejestracji na stronie www.koszalin.pl w zakładce Koszaliński Kongres Kultury. Wiele z zaplanowanych wydarzeń odbywać się będzie w sali Clubu 105, która pomieści około dwustu osób. Stąd prośba o wcześniejsze zapisy - informuje Dorota Pawłowska, dyrektor Wydziału Kultury i Spraw Społecznych.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Zobacz także: Przedszkolaki w CK105

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!