16. Puchar Polski kadetów. Zawodnicy Fight Clubu Koszalin z medalami

Trener Kamil Pawłowski z medalistami, Renato Chuzmarowem (w środku) i Alanem Trukawką archiwum Fight Club Koszalin
Udany występ podczas 16. Pucharu Polski kadetów na ringu w Grudziądzu zanotowali wychowankowie Fight Clubu Koszalin. Podopieczni Kamila Pawłowskiego i Edmunda Dominikowskiego wrócili z dwoma medalami.

W zawodach zaprezentowało się 147 pięściarzy z 71 klubów. W kategorii do 46 kg po zwycięstwo sięgnął Renat Chuzmarow. Tegoroczny złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (mistrzostwa Polski kadetów) w Grudziądzu stoczył dwa zwycięskie pojedynki. W półfinale jednogłośnie pokonał Jakuba Krzpieta (Imperium Boxing Wałbrzych), a w walce o złoto Adriana Lewandowskiego (GKS Łokietek Brześć Kujawski).

Na trzecim stopniu podium do 75 kg stanął Alan Trukawka. O wejście do półfinału wygrał z Marcinem Zdunem z KS Ziętek Team Kalisz. Drogę do finału zablokował mu inny zawodnik tego klubu, Sebastian Kusz.

Dodajmy, że w rozpoczynających się 24 bm. mistrzostwach Polski seniorów, FC Koszalin będzie miał trzech reprezentantów. Do Opola pojadą Konrad Kozłowski (75 kg), Hubert Krasuski (91 kg) i znany z występów w MMA, Marcin Sianos (+91 kg).