MKTG SR - pasek na kartach artykułów

21.12.2012 - koniec świata? Pomoże militarny "zestaw francuski"

Marzena Sutryk [email protected]
Pan Krzysztof pokazał nam „zestaw francuski” na przetrwanie doby, a tam w niewielkim pudełku między innymi:paczka herbatników, zupa krem w proszku, pakiet z saszetką herbaty, kawy rozpuszczalnej, puszka zfasolką po bretońsku, konserwa rybna, karmel w puszce, tabletki do odkażania wody, niewielki kawałekblaszki, który należy odpowiednio pozginać i w ten sposób zmontuje się kuchenkę, a do niej są zapałki, podpałkaoraz maleńki widelec i niewielki woreczek na odpady.
Pan Krzysztof pokazał nam „zestaw francuski” na przetrwanie doby, a tam w niewielkim pudełku między innymi:paczka herbatników, zupa krem w proszku, pakiet z saszetką herbaty, kawy rozpuszczalnej, puszka zfasolką po bretońsku, konserwa rybna, karmel w puszce, tabletki do odkażania wody, niewielki kawałekblaszki, który należy odpowiednio pozginać i w ten sposób zmontuje się kuchenkę, a do niej są zapałki, podpałkaoraz maleńki widelec i niewielki woreczek na odpady. Radek Koleśnik
Krzysztof Knet otworzył w Koszalinie sklep z militariami. I mówi, że w życiu by się nie spodziewał, że będzie się on cieszył takim powodzeniem przed końcem świata. A ten nastąpić ma już jutro.

Czy będzie koniec świata? Szaleństwo wokół tematu trwa, zwłaszcza w internecie. Tam można znaleźć kolejne strony, dyskusje mniej i bardziej poparte naukowymi badaniami.

A skąd w ogóle ta data - 21.12.2012? Wszyscy powołują się na kalendarz Majów. Ale z drugiej strony badacze kultury i astronomii Majów są zgodni, że rok 2012 nie miał szczególnego znaczenia dla tego ludu. Co więcej, podobno żadna z zachowanych inskrypcji Majów nie wskazuje na 21 grudnia 2012 roku jako na dzień, kiedy nastąpi koniec świata, a jedynie na koniec pewnej epoki. Jednak to nie zmienia faktu, że ludzkość mniej lub bardziej przygotowuje się na ten dzień. W Stanach są nawet firmy, które oferują "apokaliptyczne zakwaterowanie".

A u nas? Chwila rozmowy z Krzysztofem Knetem z Koszalina wystarczy, by przekonać się, że u nas też zapanowała swego rodzaju psychoza.

- Dwa tygodnie temu zajrzał do mnie starszy człowiek i zapytał o agregat prądotwórczy - opowiada pan Krzysztof, który prowadzi Army Dumpstore - sklep z militariami niedaleko koszalińskiego ratusza. - Zdziwiłem się, a on mi na to, że jak coś się stanie, to on musi przecież dom zasilić. Inny szukał dozymetru do wykrywania promieniowania.

Są i tacy, którzy pytają o broń, ale tej nie sprzedaję. Jak świeże bułki schodzą kanistry na wodę, krzesiwa, kuchenki żelowe. Na półce sklepowej możemy też znaleźć coś, co może się okazać hitem, i to nie tylko z uwagi na zbliżający się koniec świata. To wojskowe racje żywieniowe.

Do wyboru jest kuchnia francuska, polska i amerykańska. Każda z nich pozwala przetrwać dobę. I to za jedyne 30 - 40 zł, cena zależy od zawartości. - Ja preferuję wersję polską, z bigosem - śmieje się pan Krzysztof.

Niestety, nikt nie zagwarantuje, czy zestaw zda egzamin na wypadek apokalipsy.

Oto kilka przykładów innych zapowiadanych końców świata:

* 992 rok - jedna z teorii głosiła, iż w Wielki Piątek wypadło Święto Zwiastowania; biblijna tradycja chrześcijańska (oparta na Księdze Objawienia) głosiła, iż oznacza to początek panowania Antychrysta.

* 31 grudnia 999 - ze względu na powszechnie uznawany millenaryzm uważano, że koniec świata nastąpi 31 grudnia w roku 999.

* 1666 - koniec świata w wielu kulturach. n 19.10.1814 - koniec świata według Joanny Southcott i narodziny "nowego Mesjasza".

* 1999 - koniec świata według Nostradamusa.

* 31 grudnia 1999 i 2000 - kolejne "okrągłe" daty związane z millenaryzmem. d21.05.2011 koniec świata według Harolda Campinga (przesunięty później na 21.10).

* 27.03.2018 wzrost częstotliwości światła, który przyniesie wielkie zmiany w przyrodzie. d2060 - rok, w którym według Newtona ma nastąpić koniec świata.

* 16.03.2880 - zderzenie Ziemi z planetoidą 1950 DA.

Źródło: wikipedia.org i koniecswiata.ccm.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński