27. Międzynarodowy Bieg po Plaży - Jarosławiec 2017

Rekord trasy, należący do Białorusina Władymira Tiamczyka (46:18), a ustanowiony w 2000 r., do dziś pozostaje niepobity. Tym razem na przeszkodzie uczestnikom stanął deszcz i wiatr. Na zdjęciu tegoroczny zwycięzca, Roman Romanenko Radek Koleśnik
Jesienna pogoda nie wystraszyła biegaczy

Ze skrajności w skrajność - albo kolejnym Międzynarodowym Biegom po Plaży w Jarosławcu towarzyszą trudne, upalne warunki atmosferyczne, albo z nieba leje deszcz. I właśnie w prawdziwie jesiennej aurze odbyła się kolejna, już 27. edycja tej imprezy organizowanej przez Urząd Gminy w Postominie.

Mimo deszczu w ścisłym centrum na deptaku w Jarosławcu pojawiły się tłumy, nie tylko kibiców i turystów, ale też uczestników, którzy brali udział nie tylko w biegu głównym, ale też w licznych imprezach towarzyszących, m. in. biegach młodzieżowych pn. Powitanie lata, biegu samorządowym pn. Bursztyn Jarosławca czy biegu rekreacyjnym pn. Podziel się życiem w ramach akcji TAK dla transplantacji. O ile te odbyły się na krótszych dystansach, o tyle bieg główny to zmagania na 15-kilometrowym dystansie. W samym tylko biegu głównym na starcie pojawiły się 853 osoby. Konkurencja więc oraz emocje były spore.

Zwyciężył Ukrainiec Roman Romanienko (50:07), drugi był Polak Tomasz Grycko (50:17), a trzeci Kenijczyk Joseph Mutwanthei (50.48). Wśród kobiet najlepsza była Ewelina Paprocka (59:01). 2. miejsce zajęła Dominika Nowakowska (1:00:42), a trzecie Wioletta Paduszyńska (1:01:06). Najlepszymi zawodnikami z regionu byli Jarosław Wojciechowski (Jarosławiec, 57:28, 14. open) i Sylwester Szymański (Barwice, 57:33, 16. open). W Jarosławcu pojawiła się ponadto Wanda Panfil-González (mistrzyni świata w maratonie z 1991 r.), która wygrała w biegu samorządowców.