35. Bieg Zaślubin w Kołobrzegu. Rywalizowało ponad 170 osób [ZDJĘCIA]

Christopher Pietruczuk i Rozalia Gapska wygrali 35. edycję Biegu Zaślubin w Kołobrzegu.

Drugi rok z rzędu sztandarowa kołobrzeska impreza biegowa odbyła się w terminie jesiennym. Zawodów nie udało się przeprowadzić w tradycyjnym, marcowym terminie w związku z obowiązującymi wówczas obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

W ostatnią niedzielę września na dystansie 15 km na terenie kołobrzeskiej strefy uzdrowiskowej rywalizowało ponad 170 osób. Od początku biegu ton rywalizacji nadawała trójka zawodników. Oni też podzielili pomiędzy siebie miejsca na podium.

Ostatecznie pierwszy metę minął Christopher Pietruczuk (Kołobrzeg), któremu zmierzono czas 51 minut i 58 sekund. Ze stratą 6 sekund finiszował znany biegacz z Lęborka, były mistrz Polski w maratonie, Piotr Pobłocki. Najlepszą trójkę uzupełnił Wiktor Eliasz (AZS VAM Poznań), który stracił do triumfatora 22 sekundy.

Jako dziewiąta open metę minęła pierwsza ze startujących kobiet, Rozalia Gapska (Biegacze Józefa Noji Pęckowo). Jej wynik to 57.45 min. Drugą w klasyfikacji pań była Sylwia Dzietczyk (Aktywne Choszczno). Czas 1:01.48 godz. dał jej lokatę w połowie drugiej dziesiątki. Na 21. miejscu open uplasowała się trzecia z kobiet, Magdalena Kończak (Szczecineccy Biegacze) z wynikiem 1:03.51.

Ostatni z uczestników, Zenon Słomski z Korzybia, ukończył bieg w czasie 2:18.51 godz. Sklasyfikowano 177 osób.