Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

37. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM 2018 [PROGRAM]

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
W sumie 63 filmy - 11 debiutów pełnometrażowych i 52 krótkometrażowe powalczą w tym roku o laury podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, który rozpocznie się w poniedziałek, 18 czerwca.

Widzowie zobaczą jeszcze więcej produkcji - m.in. wybrane debiuty zagraniczne, filmy Marka Koterskiego, pełnometrażowe debiuty dokumentalne, seanse w ramach 10-lecia Studia Munka i w sekcji Teatroteka.

Sprawdziliśmy, jakie obrazy znalazły się w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych. - Tegoroczny konkurs jest bardzo różnorodny. Nie przypominam sobie, żebyśmy w latach poprzednich pokazywali zarówno filmy o dużym potencjalne komercyjnym, jak i bardzo artystyczne. Jestem przekonany, że każdy widz znajdzie w zaproponowanym przez nas zestawie coś dla siebie - mówi Janusz Kijowski, dyrektor programowy Festiwalu.

Przedstawiamy filmy w kolejności alfabetycznej:

- „53 wojny”, reż. Ewa Bukowska - Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa.

- „Atak paniki”, reż. Paweł Maślona - pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów, mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki i dochodzą do punktu, z którego jest tylko jedno wyjście.

- „Catalina”, reż. Denijal Hasanović - Catalina pochodzi z Kolumbii i studiuje prawo we Francji, gdzie właśnie odrzucono jej prośbę o przedłużenie pobytu. Idąc za radą jednego ze swoich profesorów, dziewczyna postanawia wyjechać do Sarajewa i spróbować uzyskać dostęp do materiałów Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii.

- „Dzień czekolady”, reż. Jacek Piotr Bławut - film jest adaptacją opowiadania Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem. To poetycka baśń o tym, jak trudno jest być dzieckiem w świecie dorosłych.

- „Justa”, reż. Beata Dziadowicz - w imię dobra córki główna bohaterka, policjantka o imieniu Justa manipuluje faktami, stawiając w fałszywym świetle męża.

- „Photon”, reż. Norman Leto - trzyczęściowa historia przedstawiająca powstawanie materii, informacje dotyczące powstawania życia oraz futurystyczną wizję świata.

- „Podatek od miłości”, reż. Bartłomiej Ignaciuk - Klara ściga cynicznego i pełnego uroku oszusta podatkowego. Po pewnym czasie traci kontrolę i zakochuje się w mężczyźnie.

- „Reakcja łańcuchowa”, reż. Jakub Pączek - Marta i jej narzeczony Adam planują ślub. Ich przyjaciel Paweł właśnie skończył szkołę filmową. Urodziny-niespodzianka Marty uruchamiają spiralę tragicznych wydarzeń.

- „Serce miłości”, reż. Łukasz Ronduda - to reżyserska wizja na temat burzliwej relacji artystycznej i miłosnej Wojciecha Bąkowskiego i Zuzanny Bartoszek.

- „Wieża. Jasny dzień”, reż. Jagoda Szelc - córka Muli i Michała niedługo ma przystąpić do pierwszej komunii. Do życia rodziny niespodziewanie powraca Kaja - biologiczna matka dziewczynki.

- „Zgoda”, reż. Maciej Sobieszczański - Śląsk 1945 roku. Franek usiłuje ocalić ukochaną Annę, osadzoną w obozie pracy założonym przez SB.

Seanse w kinie Kryterium przy ul. Zwycięstwa 105 i kinie Alternatywa przy pl. Polonii 1. Wstęp wolny.

Zobacz także: Koszalin: Spotkanie z Wojciechem Pszoniakiem w ramach Festiwalu Młodzi i Film

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo