Filip Bares
Filip Bares
Robert Lewandowski jest już w połowie do setki.
Robert Lewandowski jest już w połowie do setki. EAST NEWS
Robert Lewandowski dwukrotnie pokonał bramkarza Benfiki we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów i tym samym zdobył swoją 50. i 51. bramkę w Lidze Mistrzów.

W 36. minucie spotkania z Benfiką Robert Lewandowski zdobył swojego 50. gola w Lidze Mistrzów - po krótko rozegranym rzucie rożnym prawy obrońca Bayernu Joshua Kimmich posłał piłkę na głowę Polaka, który nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gości.

W drugiej połowie to znowu Niemiec pełnił rolę dogrywającego. Tym razem wrzucił piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego, a kapitan reprezentacji Polski znów pokonał bramkarza głową.

Dzięki pierwszemu trafieniu Lewandowski przełamał remis z Alfredo Di Stefano, a dzięki drugiemu wyprzedził Thierry'ego Henry'ego i został samodzielnie szóstym najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów.

Gole przeciwko Benfice były 33. i 34. trafieniem Polaka dla Bayernu w tych rozgrywkach. Resztę (17) uzbierał grając w Borussi Dortmund.

Ostatecznie Bayern wygrał spotkanie aż 5:1 - dwie bramki dorzucił Arjen Robben i jedną Franck Rbery.

Materiał oryginalny: 50. gol Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów! Polak lepszy od Di Stefano, dogonił też Henry'ego - Portal i.pl