Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

50 milionów złotych do wzięcia w konkursie dla ogrodów działkowych

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Kolejnym ogrodem działkowym z regionu koszalińskiego, który uzyskał wsparcie z ogólnopolskiego, specjalnego projektu grantowego, jest Stowarzyszenie Ogrodowe "Kolejarz” z Połczyna Zdroju.
Kolejnym ogrodem działkowym z regionu koszalińskiego, który uzyskał wsparcie z ogólnopolskiego, specjalnego projektu grantowego, jest Stowarzyszenie Ogrodowe "Kolejarz” z Połczyna Zdroju. archiwum
Kolejnym ogrodem działkowym z regionu koszalińskiego, który uzyskał wsparcie z ogólnopolskiego, specjalnego projektu grantowego, jest Stowarzyszenie Ogrodowe "Kolejarz” z Połczyna Zdroju. Dostał 100 tys. złotych wsparcia. Ogrody wciąż mogą składać wnioski na kolejne dotacje. Choć pieniędzy ubywa.

Niedawno w Szczecinie, w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Halina Szymańska, prezes ARiMR, podpisała kolejne umowy o powierzenie grantów. Umowę na wsparcie podpisali też przedstawiciele połczyńskiego Stowarzyszenia Ogrodowego "Kolejarz".

- W ten sposób kończy się kolejny etap projektu grantowego "Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych". Do tej pory stowarzyszenia ogrodowe złożyły 456 wniosków, ARiMR podpisała 34 umowy o powierzenie grantów i opublikowała drugą listę rankingową. Trwający nabór zakończy się 31 października - informuje Andrzej Adamczewski, kierownik biura powiatowego ARMiR w Świdwinie.

Zachęca ROD-y z terenu powiatu świdwińskiego i białogardzkiego do składania wniosków. Dokumenty można dostarczać osobiście, nadawać przesyłką pocztową lub przez platformę ePUAP.

Projekt Grantowy skierowany jest do stowarzyszeń Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Kwota dofinansowania wynosi standardowo od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Od ROD-ów nie wymaga się wniesienia wkładu własnego, ponadto przysługuje im prawo ubiegania się o przyznanie zaliczki. Minimum 50 proc. otrzymanych funduszy należy przeznaczyć na realizację inwestycji w tzw. zakresie podstawowym.

Środki powinny zostać wydane m.in. na zazielenienie roślinami miododajnymi wszelkich powierzchni, w tym dachów, ścian, płotów i gruntu czy uaktywnienie biologiczne terenu poprzez likwidację pół- lub nieprzepuszczalnych utwardzeń. Do 30 proc. wydatków kwalifikowanych można przeznaczyć na inwestycje w zakresie elementów dodatkowych, np. na zagospodarowanie (w tym rekultywację) terenów ROD dotychczas nieużytkowanych; modernizację i budowę ogólnoogrodowej sieci energetycznej; utworzenie parkingów dla rowerów czy siłowni plenerowych. Do zadań objętych dofinansowaniem należą również koszty pośrednie oraz wydatki poniesione na przygotowanie dokumentacji technicznej (w obu przypadkach maksymalnie 10 proc. wartości udzielonego grantu).

Nabory odbywają się w miesięcznych etapach, począwszy od 30 maja 2022 r., aż do wyczerpania pieniędzy. Wartość całego projektu to 50 mln złotych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera