69. Mistrzostwa Polski w zapasach. Trzy tytuły dla AKS Białogard

Zbigniew Baranowski nie tylko sięgnął po złoto w kategorii do 97 kg, ale został również najlepszym zawodnikiem MP Jacek Wójcik
69 zawodników wystartowało w 69. Mistrzostwach Polski.

Zgierz gościł uczestników 69. MP seniorów. Obsada tegorocznego czempionatu nie była imponująca. W stylu wolnym wystartowało zaledwie 69 zawodników z 20 klubów (do 61 kg rywalizowało tylko czterech!?). Na starcie zabrakło m.in. trzech z czterech uczestników Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Bracia Robert i Radosław Baranowie szykują się do mistrzostw świata wojskowych, podobnie jak inny czołowy zawodnik Radosław Marcinkiewicz. Z kolei Magomiedmurad Gadżijew z AKS Białogard wyjechał do domu do Dagestanu odpocząć po pierwszej części sezonu.

AKS Białogard wystawił do rywalizacji pięciu wolniaków. Czterech z nich stanęło na podium. - Termin mistrzostw był trochę ciężki, krótko po igrzyskach, a tuż przed MŚ wojskowych. Stąd brak części zawodników. Od nas, obok Murada, na MP nie pojechał kontuzjowany Tomek Ogonowski - poinformował trener AKS, Cezary Jastreb.

Krzysztof Bieńkowski, któremu nie udało się wywalczyć olimpijskiego awansu, nie miał w Zgierzu równych sobie w wadze do 65 kg. W wadze do 97 kg walczył tym razem Zbigniew Baranowski. Olimpijczyk z Rio pewnie sięgnął po złoto, pokonując w finale byłego zawodnika AKS, Aleksandra Wojtachnio (Pogoń Ruda Śląska).

Bez problemu po tytuł sięgnął w najcięższej kategorii 125 kg Kamil Skaskiewicz. W tej samej wadze ósmy był Damian Chołuj z AKS. Czwarty medal, srebrny, zdobył w wadze do 86 kg Patryk Dublinowski. W finale uległ 0:3 Sebastianowi Jezierzańskiemu (LKS Dąb Brzeźnica).

- Szkoda, że Patryk nie wygrał, ale wiemy też, jaki poziom prezentuje Jezierzański - powiedział Jastreb. W Zgierzu zaprezentował się również Damian Fałat z ZKS Koszalin. W kategorii do 70 kg był 7. W klasyfikacji drużynowej MP zwyciężył ZTA Zgierz (249 pkt) przed Slavią Ruda Śląska (218) i AKS Białogard (165).