Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

A gdy pojawi się pleśń

opr. jsz
Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga wyjątkowej troski o czystość. Oto kilka prostych wskazówek jak dbać o niektóre elementy jej wyposażenia.

Kabiny prysznicowe coraz częściej wykonane są ze szkła, które nadaje naszym łazienkom estetyczny i nowoczesny charakter. Niestety korzystanie z kabin wiąże się z osadami, jakie pozostają na ich powierzchni. Są to osady z szamponu czy mydła. Efektem ich spływania po ściankach kabiny są nacieki i osady. Najprostszym sposobem jest używanie wycieraczki do szyb. Niektórzy producenci dołączają ją gratis do kabin prysznicowych. Wytarcie powierzchni kabiny po kąpieli pozwala na długo zachować czystość i minimalizuje powstawanie osadów wapiennych na powierzchni kabin.

Większość producentów wyposaża szklane drzwi kabiny w specjalne powłoki odporne na zabrudzenia - właśnie w takie kabiny warto zainwestować. Na powierzchni kabiny drobne krople wody łatwo łączą się w większe i szybko spływają wraz z nieczystościami. Kabina dłużej pozostaje czysta, a powstające osady z kamienia usuwa się znacznie łatwiej niż w przypadku tradycyjnych powierzchni. Do pielęgnacji kabiny wystarcza wówczas delikatna ściereczka lub gąbka.

Aby nie dopuścić do ich gromadzenia osadów z szamponu i mydła można użyć np. środka do czyszczenia kabin prysznicowych frmy Knauf. Jest to produkt do codziennej pielęgnacji powierzchni łazienkowych, w tym także szkła kabin prysznicowych. Doskonale usuwa bieżące zabrudzenia, osady wapienne, plamy wodne, brud i pozostałości po mydle. Można go także stosować do czyszczenia płytek i fug w łazienkach, kabin natryskowych ze szkła, aluminium i tworzyw sztucznych, ścianek działowych i kotar kabin natryskowych. Produkt jest łatwy w zastosowaniu dzięki praktycznemu rozpylaczami (płyn rozpylamy i spłukujemy wodą. Środek posiada również własności dezynfekujące oraz miły cytrynowy zapach, nadaje higienicznie czysty połysk.

W nowoczesnych łazienkach, przy łączeniach różnych rodzajów materiałów, tam gdzie wymagana jest elastyczność połączenia i jego szczelność, stosowane są spoiny silikonowe. Najczęstszymi miejscami ich zastosowań są połączenia umywalek i wanien z płytkami ceramicznymi oraz uszczelnienia brodzików i kabin prysznicowych. Niestety mankamentem spoin silikonowych, ze względu na ich skład chemiczny i miejsca zastosowań, jest to, że są narażone na pojawianie się czarnych wykwitów pleśni. Wykwity te, stopniowo wnikają coraz głębiej w ich strukturę, definitywnie niszcząc wygląd fug. Na wczesnych etapach tego typu nalotów sugerujemy użycie środka do usuwania pleśni. Jego działanie pozwoli na zabicie pleśni znajdujących się na powierzchni spoin silikonowych i przywrócenie ich wyglądu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!