Abonament RTV w 2020 roku. Poczta Polska podaje nowe stawki abonamentu. Zobacz, ile zapłacimy! [22.01]

Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Abonament RTV 2020. Poczta Polska udostępniła nowe stawki na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Sprawdźcie.
Abonament RTV 2020. Poczta Polska udostępniła nowe stawki na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Sprawdźcie. pixabay.com
Abonament RTV 2020. Nowe stawki abonamentu na 2020 rok. Poczta Polska udostępniła nowy cennik na 2020 rok. Ile zapłacimy za abonament RTV? Jak dostać zniżkę na abonament RTV? Kto jest zwolniony z opłaty za abonament radiowo-telewizyjny? Sprawdźcie.

Abonament RTV 2020 - nowy cennik

Abonament RTV nie zostanie zlikwidowany. Likwidacja abonamentu była jedynie plotką. Rząd nie ma żadnych planów odnośnie likwidacji abonamentu, a potwierdzeniem tego faktu może być nowy cennik abonamentu RTV na rok 2020, który pojawił się na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Sprawdź koniecznie

Abonament RTV 2020 - stawki

Na stronie Poczty Polskiej pojawił się pełny cennik opłat za abonament RTV na 2020 rok.

Stawki za abonament RTV 2020 wynoszą:

 • Miesięczny abonament za odbiornik telewizyjny+radiofoniczny - 22,70 zł

 • Miesięczna abonament za odbiornik radiofoniczny - 7 zł

 • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,00 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 84,00 zł).

 • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 272,40 zł).

Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2020 roku uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę.

Użytkownicy odbiorników, którzy do 25 stycznia 2020 roku uiszczą opłatę abonamentową za cały rok, otrzymują 10-procentową zniżkę.

Przez cały 2020 rok można również skorzystać z pozostałych zniżek z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc.

Użytkownik odbiorników może skorzystać ze zniżki o ile wnosi opłatę z wyprzedzeniem , tj. w terminie do dnia 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Sprawdź koniecznie

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc:

 • 2 miesiące - 13,60 zł
 • 3 miesiące - 20,15 zł
 • 4 miesiące - 27,15 zł
 • 5 miesięcy - 33,75 zł
 • 6 miesięcy - 39,90 zł
 • 7 miesięcy - 46,90 zł
 • 8 miesięcy - 53,50 zł
 • 9 miesięcy - 60,05 zł
 • 10 miesięcy - 67,05 zł
 • 11 miesięcy - 73,65 zł
 • 12 miesięcy (rok) - 75,60 zł

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc:
2 miesiące - 44,05 zł
3 miesiące - 65,35 zł
4 miesiące - 88,05 zł
5 miesięcy - 109,40 zł
6 miesięcy - 129,40 zł
7 miesięcy - 152,10 zł
8 miesięcy - 173,45 zł
9 miesięcy - 194,75 zł
10 miesięcy - 217,45 zł
11 miesięcy - 238,80 zł
12 miesięcy (rok) - 245,15 zł

Pełny cennik abonamentu RTV 2020 na stronie Poczty Polskiej - KLIKNIJ TUTAJ

Abonament RTV 2020 - zniżki

Komu przysługuje zwolnienie z opłat za odbiornik telewizyjny i radiofoniczny? Jak skorzystać ze zniżek?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że utrzyma zniżki dla abonentów, którzy uiszczą opłaty z góry, za okres dłuższy niż jeden miesiąc.

O zwolnienie z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 75. rok życia, osoby zaklasyfikowane do I grupy inwalidzkiej, kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi bądź wojskowymi, ale też osoby, które ukończyły 60 lat i posiadają prawo do emerytury o wielkości nie przekraczającej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Osoby uprawnione do zwolnienia od opłat abonamentowych, by uzyskać to zwolnienie zobowiązane są do przedstawienia w urzędzie pocztowym dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie - informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Abonament RTV 2018. Te osoby nie muszą płacić [ZASADY, DARMO...

Abonament RTV - kary

Jakie są kary za niepłacenie abonamentu RTV?. Jeśli nie zarejestrowaliśmy odbiornika i wpadniemy podczas kontroli, możemy zostać ukarani nakazem zapłaty kwoty 681 zł, czyli 30-krotności miesięcznego abonamentu. Jeśli mamy zarejestrowany telewizor lub radio, ale zaprzestaliśmy płacenia abonamentu RTV, możemy otrzymać wezwanie do zapłaty za niezapłacone składki od momentu zarejestrowania odbiornika wraz z odsetkami! Jeśli kara nie zostanie zapłacona, do drzwi może zapukać komornik.

Z abonamentu media publiczne otrzymały:

 • w 2017 roku - 697 mln zł,
 • w 2018 roku - 741,5 mln zł,
 • w 2019 roku (według prognoz) - 650 mln zł.

Analogicznie dotacja na media publiczne z budżetu państwa wyniosła

 • w 2017 roku - 307 mln zł,
 • w 2018 roku - 673 mln zł,
 • w 2019 roku - 1,26 mld zł

***

100 Rocznica Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski - odc.1.

Wideo

Materiał oryginalny: Abonament RTV w 2020 roku. Poczta Polska podaje nowe stawki abonamentu. Zobacz, ile zapłacimy! [22.01] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 250

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Ada

Nikt nie musi za to płacić, są na to przepisy prawne. Jeśli mamy abonament w n-ce, Polsacie lub gdzie indziej.

M
Mj
20 stycznia, 20:21, Precz z faszystami:

Ani złamanego grosza na Gebelsowską faszystowsko rasistowsko ksenofobiczno neonazistowską propagandę pisu nie dałem i nigdy nie dam na te ścierwa!

Na TVN?

J
Jedrek
17 stycznia, 5:43, Dawid:

Nie place na TVPIS

19 stycznia, 9:02, Gość:

BRAVO na pis nikt nie powinien płacić misja dotacje rządowe

20 stycznia, 20:23, Kórwy pisowskie:

Rydzyk. k ó r w a też ma misję i dotacje od mafii pisowskiej. Polska kraj wspaniały tylko ludzie K Ó R W Y

Ja niezawieralem zadnej umowy Poczta. Ile razy mam placic haracz pozostalosc po komunie dla pisiorskiej TVP?

K
Kórwy pisowskie
17 stycznia, 5:43, Dawid:

Nie place na TVPIS

19 stycznia, 9:02, Gość:

BRAVO na pis nikt nie powinien płacić misja dotacje rządowe

Rydzyk. k ó r w a też ma misję i dotacje od mafii pisowskiej. Polska kraj wspaniały tylko ludzie K Ó R W Y

P
Precz z faszystami

Ani złamanego grosza na Gebelsowską faszystowsko rasistowsko ksenofobiczno neonazistowską propagandę pisu nie dałem i nigdy nie dam na te ścierwa!

G
Gość

Po co to mieliście to samo od roku

Nie macie o czym pisać ?

Żygac się chce

G
Gość

Trzeba było drzeć gęby złodziejom po-psl którzy przez 8lat kradli i sprzedawali Polskę .A niższe emeryturki SB ckie bolą ,w ogóle nie powinno ich być!

G
Gość
19 stycznia, 14:32, Gość:

Obywatele może i by się postawili, ale już nawet na konto w banku komornik siada i nie pyta, czy będzie stać całość zapłacić. Oczywiście tylko dla szaraków każą płacić. Ciekawe ile w Sejmie nie płaci.

Wszyscy. Nic od siebie nie dali, ani 1 zł i tylko biorą, a jak za mało to kradną, ale już nie miliony, ale miliardy.

G
Gość

Poczta Polska BuhahahA, najbardziej niedokładna, opryskliwa, gdzie listy i paczki nie dochodza na czas, albo w ogóle! Listonosze są tak cwani i leniwi że nawet awiz nie zostawiają. Przez takie działanie tych baranów nie odebrałem poleconego i naliczono mi karę kilkuset złotych! W [wulgaryzm] z taką instytucją!

G
Gość

Obywatele może i by się postawili, ale już nawet na konto w banku komornik siada i nie pyta, czy będzie stać całość zapłacić. Oczywiście tylko dla szaraków każą płacić. Ciekawe ile w Sejmie nie płaci.

G
Gość

Tyle obywateli polskich, a nie potrafimy się postawić politykom, którzy nic od siebie nie dali, ani grosza, a żyją z naszych podatków, czyli my jesteśmy waszymi pracodawcami i ku..a jeszcze mamy wam płacić!

G
Gość
13 stycznia, 15:37, Gość:

W wiadomościach, co dzień to samo. Teksty ,które lecą umiem już na pamięć. Już od pażdziernika leci na okrągło reklama Sylwestra w Zakopanem z badziewną muzyką i wyblakłymi gwiazdami retro, Potem aż do końca stycznia chwalenie się jaki to był sukces ten Sylwester. Powtórki na okrągło. Benefis Zenka, film o szczenięcych latach Zenka. Co to w ogóle za telewizja?

Telewizja Zenkowa

G
Gość
16 stycznia, 15:33, Gość:

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

Monia to nie Dubaj, pomyliłaś loty.

G
Gość

A loda też robią?

G
Gość

Pierd...e złodziejstwo i tyle w temacie! Niech z TVPiS rozliczają się platformy cyfrowe! Dlaczego abonent ma płacić dwa razy za tą samą usługę?!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3