ABW: to zawiadomienie, to był nasz obowiązek

Piotr Polechoński
- Takie oświadczenie ABW jest kuriozalne - ocenia Stanisław Gawłowski.
- Takie oświadczenie ABW jest kuriozalne - ocenia Stanisław Gawłowski. Archiwum
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydała oświadczenie w sprawie ostatniej akcji zachodniopomorskiego IPN-u.

Chodzi o śledztwo wszczęte przez koszaliński oddział pionu śledczego zachodniopomorskiego IPN. Jest ono prowadzone w sprawie ukrywania w Dęborogach (gmina Manowo) oraz w samym Koszalinie - przez Jana M. oraz Urszulę R. - kserokopii zobowiązania do współpracy ze służbami specjalnymi PRL podpisanego przez Stanisława G. Są to te same kserokopie, na których widnieje nazwisko Stanisława Gawłowskiego, koszalińskiego posła PO oraz sekretarza generalnego tej partii, i które w 2012 roku IPN uznał za fałszerstwo.

Teraz sprawa wróciła, a prokurator z IPN-u przejął kserokopie z tych dwóch miejsc i wszczął śledztwo na podstawie zawiadomienia nadesłanego przez dyrektora szczecińskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wczoraj ABW wydała pierwsze od chwili - gdy temat ten wywołał w weekend polityczną burzę - oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim, że „po uzyskaniu informacji o możliwości posiadania przez osoby prywatne dokumentacji służbowej wytworzonej przez funkcjonariuszy byłych służb specjalnych PRL, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała obowiązek przekazać wiedzę o tym fakcie Instytutowi Pamięci Narodowej”. W oświadczeniu pada też zdanie, że wszelkie pytania związane z tą sprawą należy kierować do IPN-u, a nie do ABW.

- Takie oświadczenie jest kuriozalne - ocenia Stanisław Gawłowski. - Bo skoro od samego początku było wiadomo, co potwierdza sam IPN, że chodzi tylko o kserokopie, to jak ABW mogła skierować takie zawiadomienie i potraktować poważnie tego rodzaju sfałszowane kopie? To wszystko tylko potwierdza to, co mówiłem wcześniej, że ta cała akcja to prowokacja, która jest elementem brudnej walki politycznej, za którą stoi PiS, wykorzystujące do tego celu państwowe instytucje - podkreśla.

Jak pisaliśmy, IPN na razie odmawia komentarzy w tej sprawie. Zapowiada tylko, że ustalenia śledztwa opublikuje w ciągu miesiąca.

Wideo

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wierny sługa zawsze

Podpisał Wierny sługa zawsze na straży moralności tam gdzie jej nie ma

z
zefirek

.....ciekawe czy pełowcy maja udziały w fermach wiatrowych na Pomorzu np. k/ Darłowa?????

k
kran
W dniu 16.03.2016 o 12:27, Gość napisał:

Chłopcy z ferajny : Gawłowski ,Jedliński ,Okińczyc...

Szanowny W....beku - Jedliński NIGDY do żadnej partii nie należał jak ty co / obleciałeś wszystkie/.

Na Jedlińskiego żadnych papierków nie ma bo On pełni służebną rolę wobec mieszkańców Koszalina , więc radzę nie obrzucaj Go błotem - bo staniesz przed sadem .A mieszkańcy wiedzą,ze takiego Prezydenta jeszcze Koszalin nie miał do tej pory.

K
Kret

A ciekawe jak sie ustosunkuje  do naslanmia   sportowcow min J,Warcholem i T.Waleńskim  czy tez powie  ze to falszerstwo?

G
Gość
W dniu 17.03.2016 o 12:07, stasio lover napisał:

ręce precz od pana stasia  bo to tylko on miał cywilną odwagą i sam  za własne środki chciał na swej ziemi wybudować elektrownie atomową  która byłaby przyszłością regionu a źli ludzie mu przeszkodzili, i zdążył tylko za swoje pieniądze wybudować wrota   i falochron w unieściu i zmeliorować parsęte, powtarzam  ręce precz od pana stasia i jego wspaniałych kolegów!!!!!!!!!!!

a Aquapark z przyjacielem Kornasem?

G
Gość
W dniu 16.03.2016 o 10:11, xyz napisał:

Taaak. Gawłowski w czasach komuny chodził do technikum i pewnie został TW by donosić do SB kto ściąga na sprawdzianach i nie ćwiczy na wuefie. Co za brednie wypisujecie na forach.

w roku 1988 został pozyskany przez oficera SB Marka.L.

o
ob. servator
W dniu 16.03.2016 o 13:04, Gość napisał:

Jak pewien aktor w wieku 18 lat był TW, to PEŁOWCY zionęli jadem, a jak chodzi o ich członka, to się zasłaniają wiekiem, że to niemożliwe w takim wieku - coś tu nie tak!

 

Bzury wypisujesz. Z tego co zauważyłem PEŁOWCY mają go serdecznie w doopie. Do zionięcia jadem namaszczeni są PiS-dzielcy. Widać choćby w tym wątku.

s
stasio lover

ręce precz od pana stasia  bo to tylko on miał cywilną odwagą i sam  za własne środki chciał na swej ziemi wybudować elektrownie atomową  która byłaby przyszłością regionu a źli ludzie mu przeszkodzili, i zdążył tylko za swoje pieniądze wybudować wrota   i falochron w unieściu i zmeliorować parsęte, powtarzam  ręce precz od pana stasia i jego wspaniałych kolegów!!!!!!!!!!!

J
Janek

A ja mam pytanie do p.Gawłowskiego

Jan Myszkier                                                                                     

Dęborogi

 

                                                                                  Panie S.Gawłowski!

 

dot.:  a) tzw „układu zamkniętego” o charakterze mafijnym obowiązującym przez całe lata

             na terenie woj.zachodniopomorskiego, a w szczególności w okresie, gdy Pan działał

             w przestrzeni publicznej

         B) ściśle skrywanej tajemnicy państwowej w czasie rządów Platformy Obywatelskiej

             o tym, że „Polska istnieje teoretycznie”

 

Przetrzymywałem kserokopie dokumentów TW Grobelusa oraz kandydata na agenta o pseudonimie Edgar – oba na nazwisko Stanisław Gawłowski ( z sygnaturami IPN), licząc na to, że w końcu na terenie naszego województwa zacznie obowiązywać  PRAWO.

Kserokopie tych dokumentów, w dniu 11.03.2016r przekazałem Prokuratowi IPN, podczas przeszukania mojego domu.

O prawdziwości zawartych tam danych niech przesądzą biegli.

Na konferencji prasowej przeprowadzonej w dniu 13.03.2016r zaklinał się Pan, że materiały te są „fałszywkami” mającymi na celu skompromitowania Pana jako Sekretarza Generalnego

Platformy Obywatelskiej.

W związku z tym mam pytanie do Pana, a mian. skąd Pan wie jakie to są materiały przejęte przez IPN, że już obecnie Pan oświadcza, że to są fałszywki.

Pan swoimi działaniami i zaniechaniami w przestrzeni publicznej, sam się kompromituje. Osobiście Panu nie wierzę, albowiem posiadam oryginały dowodów na to, że w czasie gdy do Pana obowiązków w okresie od 1.12.2002r do 7.10.2005r należał m.in. nadzór nad Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją Sp. z o.o.  w Koszalinie, Pan:

- notorycznie niedopełniał nałożonych i przyjętych obowiązków  nadzorowania  w.w.

  Spółki

 a następnie:

- kłamał

- poświadczał nieprawdę

- bezkarnie składał fałszywe zeznania pod przysięgą w Komendzie Miejskiej Policji w

  Koszalinie, podczas przesłuchania Pana w którym uczestniczyłem jako oskarżyciel  

              posiłkowy

Tak więc tzw „gorzkie żale” wylewane obecnie podczas konferencji prasowej w dniu 11.03.2016r są  niewiarygodne.

Przypominam Panu, że w czasie gdy nadzorował Pan w.w. Spółkę, doszło do szeregu poważnych naruszeń prawa, w tym i o charakterze przestępczym, jak np.:

Spółka posługiwała się nieważną z mocy prawa decyzją o warunkach zabudowy, na

      budowę linii energetycznej na mojej i syna nieruchomościach, także i przy wyłudzaniu

      kolejnych bezprawnych decyzji oraz w trakcie postępowań odwoławczych od decyzji

      wywłaszczeniowych, decyzji o pozwoleniu na budowę, decyzji zezwalających na

      usunięcie łącznie 1122 drzew z naszych nieruchomości (bez odszkodowania).

      Tak się jakoś dziwnie złożyło, że wszystkie te bezprawne decyzje zostały

      wyeliminowane  z obrotu prawnego dopiero po wyłudzonym przez Spółkę i

      bezprawnym przyjęciu inwestycji do użytkowania oraz po zakończeniu pracy przez

      Pana w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

- 1 -

Starosta Koszaliński i Wojewoda nie wstrzymując wykonania decyzji o

      wywłaszczeniu, po złożeniu przezemnie i przez syna skarg na te decyzje, do czego

       byli zobowiązani ustawą o gospodarce nieruchomościami, „ spontanicznie”

             popełnili przestępstwo.

ówczesny Naczelny Sąd Administracyjny o/z Szczecin, również „spontanicznie”

wydał bezprawne postanowienia, umożliwiające przestępczą realizację inwestycji na naszych nieruchomościach, w oparciu o fałszywe oświadczenie złożone przez Prezesa Spółki – J.Łodziewskiego m.in. o rzekomym nasadzeniu drzew przez syna ( a było to 966drzew o wysokości ok.7.0m na nieruchomościach syna)

Spółka nadzorowana przez Pana zgłaszając inwestycję do użytkowania, bezkarnie składając poświadczenie nieprawdy o rzekomym zakończeniu inwestycji oraz o rzekomym uporządkowaniu placu budowy wyłudziła przyjęcie tej przestępczej inwestycji do użytkowania Spółka wyłudziła ok.11.0mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i

      Gospodarki Wodnej (którego Prezesem Rady Nadzorczej przez ponad 7 lat był Pan)

       na dofinansowanie budowy tej  inwestycji, a część dofinansowania Spółka

       przeznaczyła na bezprawne wycięcie  1122 drzew z naszych nieruchomości (bez

      odszkodowania) oraz  kilkanaście tysięcy drzew z sąsiednich nieruchomości.

inwestycja do dnia dzisiejszego nie została zakończona, albowiem Spółka nie usunęła odpadu z naszych nieruchomości – do czego była zobowiązana pozwoleniem na budowę.

Poświadczenie nieprawdy przez obecnego Prezydenta M.Koszalin – Piotra Jedlińskiego z nadania Platformy Obywatelskiej, której tzw „namiestnikiem” na terenie woj. zachodniopomorskiego jest Pan, o rzekomym usunięciu odpadu i to rzekomo w mojej obecności – nie zmienia stanu faktycznego, tj że odpad nadal zalega na naszych nieruchomościach, pomimo prawomocnych wyroków NSA oraz WSA Szczecin, których Spółka nie wykonuje.

A więc ówcześnie nadzorowana przez Pana Spółka nie spełniła wymogów prawnych do zgłoszenia inwestycji do użytkowania oraz do uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

       g)  wielokrotne liczne przestępstwa zgłaszane kilkakrotnie do Prokuratury Rejonowej w

            Koszalinie oraz do Prokuratora Generalnego „spontanicznie” i systematycznie były

            umarzane.

Przywołane wyżej pozaprawne ( w tym i przestępcze) działania i zaniechania Spółki, którą Pan ówcześnie nadzorował, jak i wiele innych, szerzej są udokumentowane w znanym Panu kryminale pod nazwą: „Raport w sprawie działań i zaniechań (w tym przestępczych) do jakich doszło w trakcie przygotowania, realizacji i zgłoszenia do odbioru sieci energetycznej zrealizowanej na moich i syna nieruchomościach przez Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp.z o.o. w Koszalinie stanowiącej własność Gminy Koszalin, którą w okresie od 01.12.2002r do 07.10.2005r nadzorował Pan S.Gawłowski – obecny Sekretarz Stanu od ochrony środowiska w rządzie D.Tuska” z dnia 30.06.2012r.

W świetle powyższego proponuję Panu, aby przestał się Pan „plątać w zeznaniach” na różnych konferencjach prasowych i zrealizował staropolską przypowieść: „kończ waść – wstydu oszczędź”.

Jednocześnie gratuluję Panu, jako osobie nie respektującej obowiązującego prawa, ale walczącego o demokrację uczestnictwa w tzw  „Parteitagu” organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji w Koszalinie, na którym prezentował się Pan bardzo okazale.

 
A
Afada

Hihuhihu.... Moje dziecko nie lubi naleśników! Wiem,że to wina PiS! Haha... Jak słucham tych krętaczy z PO, nowoczesnej, PSL że wszystko co się dzieje teraz w Polsce, na świecie, dobrego czy złego, wierzącym czy nie , białym czy czarnym, to że paliwo drogie, to że dostałem 6zł PLN podwyzszki emerytury, to że nie mam bańki na koncie, to że była królewna śnieżka i 7 krasnoludków a nie 11, to że nie wygramy na Euro 2016 to wina....ludzie,zacznijcie się wsluchiwac co oni mówią a nie słuchać.

C
City Box

Widzisz Pieter twój kumpel od ośmiorniczek Stachu idzie na dno

G
Gość
W dniu 16.03.2016 o 08:56, W O L F napisał:

GAWELEK MIAŁ KOLESZKE  w ABW  - bandziora Bondaryka co z Braciszkiem i swoim adwokatem byłym prokuratorem złolto do Kaliningradu przemycał z gangsterami lody kręcił - ale Bondaryka nie ma to i ABW wzięło się za Gawełka

Czy sprawdzicie ten wątek panowie do tego powołani ?

Jest podane jak na tacy.

g
gościnnie

Ja nie rozumiec, ja nie pracowac z slyzbami, ja nie wiedziec to to zle. Gawłowski miej trochę odwagi i się przyznaj bo jak nie to inni to za Ciebie zrobią.

G
Gość
W dniu 16.03.2016 o 10:11, xyz napisał:

Taaak. Gawłowski w czasach komuny chodził do technikum i pewnie został TW by donosić do SB kto ściąga na sprawdzianach i nie ćwiczy na wuefie. Co za brednie wypisujecie na forach.

Jak pewien aktor w wieku 18 lat był TW, to PEŁOWCY zionęli jadem, a jak chodzi o ich członka, to się zasłaniają wiekiem, że to niemożliwe w takim wieku - coś tu nie tak!

G
Gość

Paweł Kukiz -poseł na Sejm i zasiadający w sejmowej komisji do spraw służb specjalnych powiedział ,że ABW to była AGENCJA BEZPIECZEŃSTWA WŁADZY PO-PSL. I tak akurat teraz się zdarzyło ,że po zmianie władzy -ABW -dopiero teraz przypadkiem doniosło do IPN na Gawłowskiego. Bo za władzy PO-PSL ABW na szefa zachodniopomorskiej PO -Gawłowskiego NIE DONIOSŁA DO IPN... Śmiać mi się chce z tej ABW i z Gawłowskiego ,który NIE ZAPRZECZYŁ WSPÓŁPRACY z SB -tylko pokrętnie tłumaczył ,że to jakieś kserokopie ,że Gawłowski to nie on -tylko jakiś inny Gawłowski i w ogóle chodzi nie o to co napisane . A ponieważ NIE ZAPRZECZYŁ WSPÓŁPRACY Z SB JEDNOZNACZNIE może oznaczać ,że był UBABRANY we współpracę z SB. 

I dlatego np. został PRZYPADKOWO szefem zachodniopomorskiej PO i teraz sekretarzem generalnym PO . Panie Gawłowski NIEŁADNIE...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3