Adam Kornacki przetestował z nami nowego Peugeota 3008...

  Adam Kornacki przetestował z nami nowego Peugeota 3008 [wideo]

  Jakub Roszkowski

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Adam Kornacki przetestował dla nas nowego peugeota 3008

  Adam Kornacki przetestował dla nas nowego peugeota 3008 ©Radek Koleśnik

  Na terenowym torze tuż obok salonu firmy Mojsiuk sprawdziliśmy wczoraj nowe auto marki peugeot. Za kierownicą siedział Adam Kornacki.
  Adam Kornacki przetestował dla nas nowego peugeota 3008

  Adam Kornacki przetestował dla nas nowego peugeota 3008 ©Radek Koleśnik

  Adam Kornacki to znany dziennikarz motoryzacyjny, związany przede wszystkim z telewizją TVN Turbo.

  Do Koszalina, a właściwie Starych Bielic, bo tutaj znajduje się salon Peugeot należący do Grupy Mojsiuk Motor, przyjechał na zaproszenie zarządu spółki. Zaproszenie było szczególne, bo wiązało się z prezentacją nowego SUV-a tej marki. Kornacki nagrywał też swój program, udało nam się go poprosić, by przetestował nowego peugeota 3008 także dla „Głosu Koszalińskiego”.

  - Jechałem nim już autostradą, sprawiał się w trasie naprawdę bardzo dobrze - zaczął dziennikarz, otwierając drzwi do testowanego auta, pod maską którego znajdowało się aż 156 KM. Ruszył dynamicznie, by już za chwilę stanąć przed terenowym torem, tuż obok salonu. - Choć ten model Peugeota nie jest wyposażany w napęd na cztery koła, a jedynie na przednią oś, tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Przypomnę, że rajd Dakar również wygrał peugeot z napędem na jedną oś. Auto jest tak sprawne, że 4x4 byłoby w zasadzie zbyteczne - powiedział, po czym ruszył pod pierwszą, stromą górkę. Samochód wspiął się na wzniesienie z błotnistą nawierzchnią bez żadnych problemów. - Boimy się jeszcze tych wszystkich nowoczesnych systemów, w które są dziś wyposażane nowoczesne pojazdy. Ale niepotrzebnie, bo właśnie dzięki nim jeździmy bezpiecznie. Proszę zobaczyć, zjeżdżam z tej dość stromej górki w zasadzie nic nie robiąc. Auto samo wyhamowuje w odpowiednim miejscu, prowadzi nas niemal po sznurku - pokazywał.

  Przeszliśmy, a właściwie przejechaliśmy również test „cichości zawieszenia”. - I nic, żadnych stuków, pukania. Peugeot 3008 to dobra, bardzo odważna konstrukcja, wszystko jest przemyślane, ma atrakcyjną sylwetkę, nie kopiowano niczego od konkurencji. To zaleta. Można nim jechać w teren, w miasto, ale także świetnie sprawuje się w dłuższej trasie - podsumował Kornacki.

  Peugeot 3008 to SUV w pełnym tego słowa znaczeniu. W salonie w Starych Bielicach już go można zamawiać. Ceny zaczynają się od 89.900 zł. Choć to teoretycznie podstawowa wersja, jest wyposażony w naprawdę wiele udogodnień.  Popularne na gk24:
  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY