Adamus S.A. Ti-3 maszyna do pomiaru stempli i matryc

Artykuł sponsorowany Adamus S.A.
Ponad 40-letnie doświadczenie zespołu ADAMUS S.A. pozwoliło firmie wyspecjalizować się w produkcji narzędzi prasujących tabletki i uzyskać miano lidera w dostarczaniu towarzyszących rozwiązań technologicznych takich, jak maszyna pomiarowa TI-3, które pozwalają klientom ściśle monitorować jakość narzędzi.

Strategia firmy ADAMUS S.A. jest zawarta w haśle „More Than Tooling” i obejmuje profesjonalną integrację narzędzi z technologią, na które składają się nie tylko najwyższej jakości produkty, ale i usługi wspierające.

Przedsiębiorstwo może pochwalić się rozbudowaną siecią sprzedaży, na niemal wszystkich kontynentach. Maszyna TI-3 jest cyklicznie prezentowana na targach branżowych. W sierpniu bieżącego roku pokazywano jej możliwości i zalety na targach ACHEMA we Frankfurcie nad Menem, a w poprzednich latach na imprezach targowych w Nowym Jorku, Hanowerze czy w Norymberdze.

TI-3 to precyzyjna maszyna pomiarowa zapewniająca w pełni automatyczny pomiar geometrycznych wymiarów narzędzi do produkcji tabletek. - Wprowadziliśmy na rynek system kontrolujący jakość narzędzi do produkcji tabletek niezależnie od ich złożoności – wyjaśnia Ludwika Miklaszewska, Prezes Zarządu. - W naszej maszynie pomiarowej TI-3 zastosowaliśmy nowatorskie, innowacyjne i unikatowe rozwiązania sprzętowe i programowe. Pomiar jest dokonywany metodami optycznymi z użyciem czujnika konfokalnego oraz mikrometru optycznego. Przyjazne użytkownikowi procedury pomiarowe powodują, że do obsługi nie jest wymagana specjalistyczna wiedza.

Większość obecnie oferowanych na rynku rozwiązań narzuca elementom mierzonym wiele restrykcji ze względu na konieczność odpowiedniego pozycjonowania detali. Ogranicza to dostęp do obszarów pomiarowych. - Nasz produkt jest wolny od tego typu ograniczeń – podkreśla prezes. - Wbudowana kamera mikroskopowa o rozdzielczości 5M pikseli pozwala na optyczną ocenę powierzchni roboczych i łatwe zapisywanie plików obrazowych. Umożliwia to porównywanie wyglądu części roboczej narzędzia w kolejnych etapach jego eksploatacji.

Warto tutaj wspomnieć o zastosowanym i opatentowany algorytmie pomiarowym łączącym jednoczesny pomiar synchronicznego ruchu w płaszczyźnie XY i pozwalającym na określenie parametrów geometrycznych dla najbardziej skomplikowanych kształtów części prasujących tabletkę oraz układzie do automatycznego rozpoznawania znakowania umożliwiającym bezbłędną identyfikację mierzonego narzędzia.

Maszyna pomiarowa TI-3 jest budowana w całości w Szczecinie. We współpracy ze szczecińskimi uczelniami, firma ADAMUS S.A. podjęła się najtrudniejszych wyzwań wdrażając nowe usprawnienia, by sprostać nieustannie rosnącym potrzebom rynku farmaceutycznego. Zależało nam również na wykorzystaniu potencjału firmy, doświadczenia w zakresie R&D i przekształceniu twórczych pomysłów naszych pracowników, którzy w większości pochodzą z województwa zachodniopomorskiego, mieszkają w Szczecinie i okolicach. Najwyższa jakość produktów i usług potwierdzona certyfikatami ISO jest niejakim identyfikatorem wyjątkowości.

Maszyna TI-3 do pomiaru stempli i matryc jest zdecydowanie NASZYM DOBREM Z POMORZA – mówi Ludwika Miklaszewska. - Możemy być dumni, iż korzystając z wiedzy naszych pracowników, potencjału technologicznego i dogodnej lokalizacji reprezentujemy nasz region na całym świecie. Firma ADAMUS S.A. podkreśla swój rodowód, ceniąc pochodzenie i wartości rodzinne.

Więcej na: www.adamus.com.pl

Adamus S.A. Ti-3 maszyna do pomiaru stempli i matryc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie