Akcja "Chcemy porządnej drogi przez Pomorze". Aby "szóstka"...

  Akcja "Chcemy porządnej drogi przez Pomorze". Aby "szóstka" stała się prawdziwą drogą ekspresową

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Koszaliński

  Akcja "Chcemy porządnej drogi przez Pomorze". Aby "szóstka" stała się prawdziwą drogą ekspresową
  Dziś podróż drogą krajową nr 6 to wyzwanie. Dziesiątki wiosek i miasteczek. Średnia prędkość to 60 km/h. Chcemy to zmienić. Dlatego "Głos" rozpoczął akcję: "Chcemy porządnej drogi przez Pomorze". Przyłącz się!
  Akcja "Chcemy porządnej drogi przez Pomorze". Aby "szóstka" stała się prawdziwą drogą ekspresową
  Droga ekspresowa S6 ma połączyć Szczecin z Kołobrzegiem, Koszalinem, Słupskiem i Gdańskiem. Na węźle Straszyn ma wejść w południową obwodnicę Trójmiasta, tym samym nastąpi połączenie dróg S6 i S7.

  Dlaczego jest to ważne? Argumenty są jasne. Wszystko zaczyna się od dróg. Kiedy kraj pokrywa się siecią coraz nowocześniejszych arterii, wybrzeże Bałtyku pozostaje białą, komunikacyjną plamą. Nasz region potrzebuje napędu, który może dać ta właśnie trasa.
  Bez niej nie pojawią się u nas duże, poważne inwestycje, których drastycznie brakuje. Ta trasa to także nieoceniona pomoc dla rozwoju turystyki i poprawy bezpieczeństwa na drodze. Nie ma bodaj tygodnia, abyśmy nie donosili o dramatycznych wypadkach na "szóstce".

  S6 to trasa szybkiego ruchu z obwodnicami przy głównych miastach. Będzie spięta z kluczowymi drogami biegnącymi na południe kraju S3 i autostradą A1. Pozwoli szybko i sprawnie dostać się do dynamicznie rozwijających się portów lotniczych w Gdańsku Rębiechowie i Szczecinie Goleniowie. Po powstaniu ekspresówki życie biznesu, turystów i tutejszych mieszkańców poruszających się samochodami będzie po prostu inne.

  Trasa S6 w planach rządowych jest. Może być szybko, ale nie musi. Szybko, to znaczy po kolejnym rozdaniu pieniędzy na realizację budowy dróg krajowych w latach 2014-2020. Sami urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpowiadają nam, że nagłośniona inicjatywa społeczna może sprawie mocno pomóc.

  Twój głos w sprawie S6 jest ważny! Przyłącz się > > > KLIKNIJ TUTAJ i PODPISZ PETYCJĘ online

  Dołącz do akcji na facebooku  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (26) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo