Akrobatki ze Szczecinka na mistrzostwach świata w Serbii (zdjęcia)

Rajmund Wełnic
Nasza reprezentacja w Serbii
Nasza reprezentacja w Serbii archiwum
Udanym startem zawodniczek Akrobatycznego Klubu Sportowego Darzbór Szczecinek zakończyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci które odbyły się w Nowym Sadzie w dalekiej Serbii.

Po raz drugi Polskę reprezentowały Karolina Pietrzyk i Maya Bartoszek.W tym roku nominację uzyskała kolejną zawodniczka AKS Darzbór Liwia Stańczykowska.Wszystkie zawodniczki zostały powołane na podstawie wysokich wyników imprez ogólnopolskich.
Najwyżej z grona naszych klubowych zawodniczek została oceniona Karolina Pietrzyk która wywalczyła 13. miejsce na 30 startujących zawodniczek w kategorii wiekowej 12-13 lat. Bardzo udany start zaliczyła debiutująca Liwia Stańczykowska, która w kategorii wiekowej 10-11 lat ostatecznie wywalczyła 16. miejsce, pozostawiając za sobą 14 zawodniczek. W niższej kategorii wiekowej 8-9 lat najmłodsza zawodniczka Mata Bartoszek uplasowała się na 19. miejscu. - Tegoroczne Mistrzostwa były bardzo silnie obsadzone, wszystkie kategorie wiekowe były maksymalnie obsadzone - mówi Wioletta Szydlak, trenerka zawodniczek. - Do Serbii zjechały mistrzynie i gwiazdy sportów gimnastycznych. Zawodniczki wykonywały programowo bardzo trudne i skomplikowane układy gimnastyczne, pod względem pokazu sportowej sylwetki był to swoisty show. Podsumowując, tegoroczny start był bardzo udany dla naszych dziewcząt, zawodniczki wróciły pozytywnymi wrażeniami i w pełni zmotywowane do dalszej pracy.