Andrzej Jakubowski zdradził założenia prezydenckiej kampanii

  Andrzej Jakubowski zdradził założenia prezydenckiej kampanii

  Joanna Boroń

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Andrzej Jakubowski na piątkowej konferencji oficjalnie zapoczątkował swoją kampanię, której hasło brzmi: Łączy nas Koszalin.
  Jako bezpartyjny kandydat (wcześniej związany był z PO) oficjalnie jest kandydatem wspieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. Podczas zorganizowanej w koszalińskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości konferencji, Andrzej Jakubowski podkreślał, że jest bezpartyjnym kandydatem, którego ambicją jest bycie prezydentem wszystkich koszalinian: - Prawo i Sprawiedliwość zaproponowało mi kandydowanie w tych wyborach samorządowych.
  Podjąłem to wyzwanie. Uważam, że jest szansa na zmianę. Utożsamiam się z tym, co się dzieje i co zmienia Prawo i Sprawiedliwość. Mam oczywiście swoje ukształtowane poglądy polityczne, ale one się wpisują w program PiS.

  Hasłem, pod którym Andrzej Jakubowski idzie po prezydenturę, jest „Łączy nas Koszalin”: - Wokół tego chcę budować cały program. Pokazać, że bez względu na to kim jesteśmy w sensie politycznym, w sensie biedy, bogactwa, łączy nas Koszalin. Dla nas sprawy Koszalina są najważniejsze.

  Podkreślał, też, że jednym z jego celów jest walka z niesprawiedliwością. Jako przykład podał sytuację klubów sportowych, które powinny być wspierane „według zasług, a nie osobistych przemyśleń prezydenta i jego otoczenia”.

  Obiecał, że zweryfikuje sytuację klubów i zarządzi szczegółowy audyt. Podkreślał, że zależy mu na tym, by kluby się rozwijały, i by miały na to odpowiednie środki. Podczas konferencji kandydat złożył też pewną deklarację - obiecał, że jeśli wygra wybory zwiększy budżet obywatelski z 3 milionów do 10. Zapytaliśmy, skąd taki pomysł?

  - Budżet obywatelski wywołuje inicjatywę społeczną. Ludzie, którzy się angażują w tego typu działania, czują się odpowiedzialni. Może ta decyzja jest odważna, ale to nie są, nie będą, zmarnowane pieniądze.

  Podczas konferencji kandydatowi na prezydenta towarzyszyli Artur Wiśniewski, radny miejski PiS oraz Jakub Pyżanowski, reprezentujący Porozumienie Jarosława Gowina. To kandydaci na wiceprezydentów.

  Kandydat PiS na prezydenta zdradził też kilka szczegółów swojej kampanii - zapowiedział wrześniową konwencję, spotkania z mieszkańcami wszystkich dzielnic Koszalina.

  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Koszalina

  Wideo z Koszalina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.