Antonina Rychter na podium

Antonina Rychter.
Antonina Rychter. Jacek Wójcik
Biegaczka MKL Szczecinek, Antonina Rychter, mimo że mieszka na nizinach od lat specjalizuje się w biegach górskich i odnosi w nich sukcesy. Tego lata do listy swoich górskich osiągnięć dołożyła kolejne.

Podczas 4. Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim wywalczyła srebrny medal.
Zawody przeprowadzono na trasie o długości 41 kilometrów, biegnącej od dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie na Szrenicę (1.362 m npm), a rywalizacja o krajowy czempionat odbywała się w ramach 10. mistrzostw świata w długodystansowym biegu górskim.

Rychter pokonała ten dystans w 4 godziny, 19 minut i 53 sekundy. Szybciej z Polek pobiegła tylko Anna Celińska (KS Sprint Bielsko-Biała), której czas 3:51.21 dał nie tylko tytuł mistrzyni Polski, ale i brązowy medal MŚ. Trzecia z Polek, Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team), przegrała z Rychter o blisko 10 minut.

Dodajmy, że w zawodach rywalizowało prawie 600 osób z 22 krajów. Tytuły mistrzów świata wywalczyli Włoszka Antonella Confortola i Słoweniec Mitja Kosovelj, a mistrzem Polski wśród mężczyzn został Marcin Świerc (AZS KU Politechniki Opolskiej).