AP Kotwica Kołobrzeg nad kreską. Pierwsze zwycięstwo u siebie

archiwum
W zamykającym 3. kolejkę meczu AP Kotwica pokonała Unifreeze Górzno, zdobywając drugi komplet punktów w tym sezonie.

Po otwartym, ofensywnym meczu, to gospodynie mogły cieszyć się z wygranej, choć sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a kibice oglądali akcję za akcję i raz po raz gorąco robiło się pod obiema bramkami.

Kwintesencją chaosu była seria akcji z 23. minuty. Najpierw rzut wolny wykonywał zespół gości. Strzelała z dystansu Agata Bała. Klaudia Zaklika zdołała wybić piłkę, ale przy dobitce nie miała już szans. Szczęśliwe dla podopiecznych Łukasza Krymowskiego, sędzia dopatrzyła się w tej sytuacji spalonego. Po szybkim wznowieniu gry z atakiem ruszyły kołobrzeżanki, które błyskawicznie przedarły się pod pole karne rywalek. Piłkę dostała Natalia Fidos, która mocnym uderzeniem na krótki słupek pod poprzeczkę dała prowadzenie AP Kotwicy.

Po zmianie stron emocji również nie brakowało. W 57. minucie świetnym strzałem popisała się Natalia Żakiewicz i zrobił się remis. W odpowiedzi, po kapitalnej akcji kołobrzeskiej drużyny, jeszcze lepiej w bramce zachowała się Eliza Miśkowicz. Chwilę potem refleksem wykazała się Zaklika, bo Unifreeze ani myślał łatwo oddawać pola. W 71. minucie Marcelina Biskupska wbiegła w pole karne, przy biernej postawie defensorek z Górzna, i trafiła do siatki. Jak się okazało, było to trafienie na wagę pierwszej wygranej przed własną publicznością w tym sezonie.

AP Kotwica Kołobrzeg - Unifreeze Górzno 2:1 (1:0)
1:0 Fidos (24.), 1:1 Żakiewicz (57.), 2:1 Biskupska (71.).
AP Kotwica: Zaklika - Szczygielska, Janik, Wziątek, Fecycz, Szymańska, Tabaczyk, Biskupska, Krakowska, Fidos, Szpak.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Stomilanki Olsztyn - KS Raszyn 3:1, UKS SMS Łódź II - Polonia Środa Wlkp. 5:0, Akademia Piłkarska LG - Polonia Poznań 4:1, MUKS Praga Warszawa - Medyk II Konin 1:1, Ząbkovia Ząbki - Piastovia Piastów 3:5.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, piłkarki AP Kotwica Kołobrzeg świętowały awans do I ligi. W rozegranym w Koszalinie meczu 20. kolejki, podopieczne Łukasza Krymowskiego pokonały 4:1 Victorię SP2 Sianów.Zobacz także Magazyn Sportowy GK24 (10.06)

II liga kobiet: UKS Victoria SP2 Sianów - AP Kotwica Kołobrz...