MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Apel samorządów w sprawie drogi S6 [wideo]

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Przedstawiciele gdańskiego oraz szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad wyjaśniali, na jakim etapie jest realizacja S6 w poszczególnych województwach
Przedstawiciele gdańskiego oraz szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad wyjaśniali, na jakim etapie jest realizacja S6 w poszczególnych województwach Radek Koleśnik
Stowarzyszenie Samorządowe S6 domaga się budowy drogi ekspresowej aż do Trójmiasta.

Wciąż nie wiadomo, co dalej z budową S6 na odcinku od obwodnicy Koszalin - Sianów aż do Trójmiasta. Wczoraj przy wspólnym stole zasiedli m.in. prezydent Koszalina Piotr Jedliński i wiceprezydent Słupska Marek Biernacki.

Na spotkaniu w Koszalinie pojawili się też posłowie PO Stanisław Gawłowski i Zbigniew Konwiński.

- Rząd przyjął program zrównoważonego rozwoju, z którego wynika, że jesteśmy jednym z obszarów Polski wykluczonych komunikacyjnie. Stąd nasz apel do wicepremiera Morawieckiego i ministra Adamczyka - mówił Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

PODPISZ PETYCJĘ ONLINE

„Wzywamy Pana Premiera i Pana Ministra do prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju kraju zgodnej z przyjętą Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i pilnej realizacji przez Rząd RP trasy ekspresowej S6 w pierwotnie zakładanym terminie, wynikającym z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023” - czytamy w apelu.

- Jest niebezpieczeństwo, że powstanie wyrwa między Lęborkiem a Sianowem - mówił poseł Zbigniew Konwiński, który przedstawił prezentowane w Sejmie stanowisko resortu infrastruktury w sprawie S6.

Z kolei poseł Stanisław Gawłowski mówił: - Minister potwierdził, że jest zapewnione finansowanie na S6 od Szczecina do Trójmiasta, a jednocześnie mówił, że brakuje pieniędzy. A te pieniądze są. Powiedział też bardzo niebezpieczną rzecz, że są na etapie przygotowania nowego planu budowy dróg. Jest niebezpieczeństwo, że finansowanie, które jest na S6, zostanie przesunięte na inne odcinki, jak np. droga na Hel. Ważą się losy S6. Minister mówi, że trzeba się zastanowić nad sensem budowy tej drogi.

Protest w sprawie wstrzymania budowy drogi S6 [wideo]

Organizacja

Stowarzyszenie S6
Prezes zarządu to Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. Ponadto skarbnik to Barbara Dykier - wójt Gminy Słupsk. Członkowie zarządu to Marek Biernacki - pierwszy zastępca prezydenta Słupska, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna, i Rafał Konon, wicestarosta słupski. Stowarzyszenie liczy ok. 30 członków - to miasta, gminy, powiaty z obu województw - pomorskiego i zachodniopomorskiego. Stowarzyszenie Samorządowe S6 zostało utworzone 22.11.2013 r. podczas zebrania założycielskiego zwołanego z inicjatywy wójta gminy Kobylnica Leszka Kulińskiego.

Popularne na gk24:

Gk24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński