Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0. Wirtualny spacer po niezwykłej wystawie

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński
Oto kilka zdjęć, które będzie można zobaczyć na wirtualnej wystawie. Na zdjęciu: ćwiczenia słuchaczy Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej w 1919 r.
Oto kilka zdjęć, które będzie można zobaczyć na wirtualnej wystawie. Na zdjęciu: ćwiczenia słuchaczy Szkoły Podchorążych Piechoty w Ostrowi Mazowieckiej w 1919 r. Fot. Archiwum Państwowe w Koszalinie
Od dzisiaj – w ramach wirtualnych obchodów Płomieni Zwycięstwa 2020 – można zwiedzić przygotowaną specjalnie z tej okazji przez Archiwum Państwowe w Koszalinie wyjątkową wystawę. Oczywiście - wirtualnie.

„Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0” - tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa. Powstała na bazie realizowanego już od jakiegoś czasu w całym kraju projektu, którego celem jest zachęcenie do przekazywania archiwistom prywatnych archiwów: dokumentów, zdjęć, nagrań, pamiątek, które towarzyszą rodzinom, a które obrazują dzieje Polski, w tym ze szczególnym uwzględnieniem czas odzyskiwania przez naszą ojczyznę niepodległości i pierwszych lat po tej doniosłej chwili. - Nasz projekt spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców Koszalina i regionu, dzięki czemu w zasobie Archiwum Państwowego w Koszalinie zabezpieczono niezwykłe materiały – podkreśla Joanna Wożniak, starszy archiwista.

Aktualnie, z racji panującej w kraju pandemii, nie można wybrać się osobiście, aby zobaczyć przygotowaną specjalnie z ofiarowanych dokumentów i zdjęć w ramach „Archiwów Rodzinnych Niepodległej” wystawę. Można to jednak zrobić wirtualnie, w ramach obchodów zakończenia II wojny światowej. - Czasy są niezwykłe i trudne, jednak i tak mamy sposoby na to, żeby być razem. W podziękowaniu mieszkańcom Koszalina i regionu za ich aktywność i troskę o domowe archiwalia postanowiliśmy zaprezentować efekty projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”. Dzięki technicznej pomocy biura nieruchomości Indahouse.pl Nieruchomości można już od dzisiaj obejrzeć naszą wystawę w wirtualnej formule, można wirtualnie „przespacerować się” po miejscu, gdzie nasze wystawiennicze plansze są zlokalizowane. I zapewniam wszystkich zainteresowanych, że poczujecie się Państwo tak, jakbyśmy i tym razem spotkali się w Archiwum. Serdecznie zapraszamy – zachęca Joanna Woźniak.

Link, za pośrednictwem którego będzie można wejść na wystawę będzie dostępny od godziny 15, na internetowej stronie koszalińskiego Archiwum Państwowego (www.koszalin.ap.gov.pl) oraz na archiwalnym Facebooku.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie