Arcymistrzyni najlepsza w 29. Memoriale J. Kochana

Po raz 29. w Koszalinie odbył się Szachowy Memoriał Józefa Kochana, szachisty, działacza i sędziego, współorganizatora koszalińskiego okręgowego związku szachowego.

W tym roku turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. Obowiązywało szybkie tempo gry (12 minut na partię + 3 sekundy na kolejny ruch). Do zmagań przystąpiło 64 zawodników i zawodniczek, wśród nich posiadaczka tytułu arcymistrzyni międzynarodowej, Klaudia Kulon.

I właśnie wychowanka Hetmana Koszalin, reprezentująca obecnie barwy LKS Wrzos Międzyborów, została zwyciężczynią tegorocznego memoriału. Kulon zdobyła 7,5 punktu. Takim samym dorobkiem pochwalić się mogli drugi i trzeci zawodnik w klasyfikacji, Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin) oraz junior Gracjan Grzesik (Hetman Koszalin). O kolejności na podium zadecydowała punktacja pomocnicza.

Za najlepszą trójką uplasowali się trzej kolejni szachiści Hetmana. Czwarty, z dorobkiem 7 pkt, był Filip Łuczak, piąty Mirosław Mielczarski, a szósty Ryszard Sokołowski (obaj po 6,5 pkt). W oddzielnej klasyfikacji dla kobiet, zwyciężyła oczywiście K. Kulon. Za utytułowaną szachistką uplasowały się dwie młode zawodniczki Hetmana, Aleksandra Trembowiecka-Wysota (5,5 pkt) oraz Aleksandra Załóg (5 pkt).