Armwrestling: 13 medali UKS 16 Koszalin w Pucharze Polski

Z workiem medali wrócili z rozegranych w Starogardzie Gdańskim zawodów Pucharu Polski w siłowaniu na ręce reprezentanci UKS 16 Koszalin.

W jubileuszowych, 10. zawodach Pucharu Polski rywalizowało ok. 200 najlepszych zawodników polskiej sceny armwrestlingowej. Zawodnicy UKS 16 Koszalin zajęli czwarte miejsce drużynowo, zdobywając w Starogardzie 13 medali (2 złote, 4 srebrne, 7 brązowych).

W rywalizacji seniorów koszaliński klub zdobył trzy medale. Na lewą rękę do 54 kg brąz zdobyła Natalia Kwiatkowska. Z kolei Sylwia Stefaniak była druga na lewą i prawą rękę do 60 kg. W kategorii master do 90 kg trzeci na lewą rękę był Andrzej Hymer. Na prawą rękę koszaliński siłacz uplasował się na miejscu siódmym. Hymer rywalizował również w kategorii grandmasters, zajmując czwarte (prawa ręka) i piąte (lewa) miejsca.
Najwięcej medali przyniosła koszalińskiej ekipie rywalizacja juniorek. Najlepiej spisały się zawodniczki w kategorii do 52 kg. Zarówno na prawą, jak i na lewą rękę zwyciężała Michalina Romańska przed Jolantą Szuster. Dwa srebrne medale do 57 kg przywiozła ze Starogardu Natalia Kwiatkowska w wadze do 57 kg. W najcięższej kategorii pań, powyżej 57 kg, koszalinianki zdobyły trzy medale. Na lewą rękę druga była Sylwia Stefaniak, a trzecia Natalia Stefaniak. Natomiast na prawą rękę Natalia utrzymała powtórzyła swoje osiągnięcie, a Sylwia uplasowała się na miejscu czwartym.