Armwrestling. Natalia Kwiatkowska medalistką Mistrzostw Europy

Natalia Kwiatkowka.
W stolicy Bułgarii, Sofii, o medale Mistrzostw Europy rywalizowali zawodnicy i zawodniczki w siłowaniu na ręce. Brązowy medal zdobyła tam Natalia Kwiatkowska z UKS 16 Koszalin.
Michalina Romańska.

W Euroarm 2009 wystartowało aż 465 zawodników z 24 krajów. Wśród nich dziewięcioro koszalinian w barwach reprezentacji Polski. Znakomity występ odnotowała Natalia Kwiatkowska, która zdobyła brązowy medal w siłowaniu na prawą rękę w kategorii do 55 kg juniorek. W rywalizacji na lewą rękę Natalia uplasowała się na siódmej pozycji.

Dwa piąte miejsca - na prawą i lewą rękę - do 50 kg juniorek zajęła koszalinianka Jolanta Szuster, a dwukrotnie szósta w tej samej kategorii była Michalina Romańska. W kategorii juniorek do 70 kg Koszalin reprezentowały Natalia i Sylwia Stefaniak. Natalia wywalczyła dwa piąte miejsca, a Sylwia była szósta na lewą rękę.

W rywalizacji juniorów Koszalin reprezentowali Michał Łukasińki (70 kg, 8, miejsce na prawą rękę) i Radosław Jaśkiewicz (80 kg, 8. miejsca na prawą i lewą rękę). W rywalizacji zawodników niepełnosprawnych udział wziął Adrian Mikołajczyk i w wadze do 75 kg był siódmy na lewą rękę.

Reprezentujący Koszalin w kategorii grandmasters (powyżej 50 lat) Andrzej Hymer zajął w najcięższej kategorii powyżej 90 kg piąte miejsce na lewą i szóste na prawą rękę.

Warto dodać, że koszalińska ekipa odniosła w Sofii jeszcze inny sukces. Podczas tegorocznych zawodów po raz pierwszy został przeprowadzony konkurs na Miss Foto Euroarm 2009. Spośród kilkuset zawodniczek wyłoniono trzy finalistki, a jedną z nich była Michalina Romańska. Ostatecznie koszalinianka została pierwszą wicemiss zawodów.

Już na początku września br. we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Świata. Do kadry zostali powołani: N. Kwiatkowska, J. Szuster i A. Hymer. W najbliższych dniach z koszalińskiego klubu powołanie otrzyma jeszcze jedna osoba.