Arsenal pokonał Manchester United, Old Trafford przeciekało. Chwila dla Jakuba Kiwiora

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Manchester United - Arsenal 0:1
Manchester United - Arsenal 0:1 PAP/EPA
Arsenal wytrzymuje presję na finiszu sezonu w Premier League. Pretendent awansował na pierwsze miejsce dzięki pokonaniu Manchesteru United. W końcówce na chwilę wszedł reprezentant Polski Jakub Kiwior. Przez ulewę część sektorów na Old Trafford zostało zalanych.

Premier League: mistrzem Arsenal czy Manchester City?

Gola w Manchesterze zdobył w 20. minucie Belg Leandro Trossard, który skierował piłkę do bramki z bliska po dograniu Niemca Kaia Havertza. Kiwior wszedł na boisko na końcowe minuty w doliczonym czasie drugiej połowy.

To pierwsze zwycięstwo "Kanonierów" na Old Trafford od 1 listopada 2020 roku, kiedy także wygrali 1:0.

Londyńczycy zwyciężyli po raz piąty z rzędu w Premier League i mają 86 punktów. O jeden mniej ma broniący tytułu Manchester City. Manchester United ma 54 pkt i jest ósmy.

Ostatnia kolejka zostanie rozegrana 19 maja i wówczas Arsenal zagra z Evertonem, a Manchester City - z West Ham United, którego rezerwowym bramkarzem jest Łukasz Fabiański. Obaj kandydaci do tytułu wystąpią tego dnia przed własną publicznością.

Jednak wcześniej, we wtorek, "The Citizens" mogą znów znaleźć się na czele tabeli - rozegrają wówczas na wyjeździe zaległe spotkanie z Tottenhamem Hotspur, czyli lokalnym i odwiecznym rywalem Arsenalu.

Trzecie miejsce zajmuje Liverpool (78), który zakończy sezon z co najwyżej 84 punktami. W poniedziałek "The Reds" zmierzą się w Birmingham z czwartą Aston Villą Matty'ego Casha. PAP