Atlas Stal - AZS: Koncentracja do końca

Gintaras Kadziulis trafiał w najważniejszych momentach meczu i poprowadził Atlas Stal do wygranej z AZS 86:76.

Atlas Stal dzięki zespołowej grze osiągnął w drugiej kwarcie 11 punktów przewagi, którą mimo ataków AZS utrzymał do końca spotkania. Po przerwie z AZS praktycznie w pojedynkę walczył Gintaras Kadziulis, który cztery razy trafił za trzy w trzeciej kwarcie i pozwalał Atlasowi utrzymywać prowadzenie. Koszykarze z Koszalina jednak się nie poddawali i na cztery minuty przed końcem meczu zaczęli odrabiać straty. Najpierw Jeff Nordgaard trafił trójkę, a za chwilę tym samym popisał się D.J Thompson i AZS przegrywał już tylko 79:72. Po chwili cztery punkty z rzędu zdobył także Grzegorz Arabas.

Z kolei gospodarze mieli w końcówce spore problemy z trafianiem z gry, ale w kluczowych momentach z linii rzutów wolnych trafiali Kadziulis i Hughes i Atlas na 19 sekund przed końcem wygrywał 84:76. Ostatecznie wynik rzutami wolnymi ustalił Kadziulis.