Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Atrakcje. Muzealny jarmark w Koszalinie

Joanna Krężelewska [email protected]
Jarmarki Jamneńskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przyjeżdżają na nie artyści z województw ościennych: pomorskiego i wielkopolskiego.
Jarmarki Jamneńskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przyjeżdżają na nie artyści z województw ościennych: pomorskiego i wielkopolskiego. Radek Koleśnik
Jarmarki Jamneńskie, organizowane na dziedzińcu Muzeum przy ul. Młyńskiej 37-39 w Koszalinie, na stałe wpisały się w kalendarz miejskich imprez.

To przedostatnia okazja w tym roku, żeby wziąć udział w Jarmarku Jamneńskim. Ostatni muzealnicy zaplanowali na grudzień. Od czerwca 2004 roku w miesiącach letnich oraz w zimowym grudniu przyciągają nie tylko koszalinian, ale i turystów. Już po raz 31. będzie można skorzystać z bogatej oferty Jarmarku Jamneńskiego - i tej zakupowej, i tej kulinarnej, i, oczywiście, kulturalnej.

W niedzielę w godz. 11 - 18 przy stoiskach zgromadzą się artyści ludowi i nieprofesjonalni oraz koszalińscy i słupscy kolekcjonerzy. Jak zwykle będzie można zakupić pamiątkową monetę oraz zrobić zdjęcie w monidle, skosztować domowych wypieków i wędlin przygotowanych według tradycyjnych receptur.
Dodatkową atrakcją będzie występ zespołu folklorystycznego Ziemia Bobolicka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bobolicach. Podczas Jarmarku jamneńskiego zespół zaprezentuje pieśni regionu Lachów Sądeckich i Kaszub oraz piosenki biesiadne.

W ofercie twórców można będzie znaleźć: malarstwo (na szkle, drewnie, sztalugowe, akwarela), portrety i karykatury na poczekaniu, rzeźby w drewnie, haft (makowski, krajeński, kaszubski, Richelieu), koronki (szydełkowana i frywolitka), kosze kaszubskie z korzenia sosny, pająki ze słomy i bibuły, przedmioty codziennego użytku dekorowane techniką decupage, drewniane zabawki i modele, mebelki dla lalek, drewniane zabawki edukacyjne, biżuterię - z drewna, szkła, modeliny, masy solnej, papieru, skóry, filcu i srebra, witraże - lampy, miód i świece z wosku pszczelego, zdrową żywność (masło, mleko, chleb, twaróg, wędliny - naturalne, bez konserwantów), domowe ciasta, naturalne słodycze - jabłka w karmelu, miód pitny i piwo na miodzie, karty okolicznościowe, notesy, albumy, kalendarze - wykonane techniką scrapbookingu, anioły - z różnych surowców i w różnych technikach.

Wstęp na dziedziniec Muzeum będzie wolny.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!