Australian Open. Iga Świątek zagrała z mikście razem z Łukaszem Kubotem. Polacy wygrali z australijską parą Ellen Perez/Luke Saville

JN/AIP
MANAN VATSYAYANA/AFP/East News
Melbourne, Australia. Kilka godzin po zwycięstwie nad Donną Vekić w III rundzie Australian Open Iga Świątek zagrała w I rundzie miksta. 18-latka i Łukasz Kubot wygrali 6:4, 7:5 z australijską parą Ellen Perez/Luke Saville.

W pierwszym secie musieli odrabiać stratę 0:3. Szybko doprowadzili jednak do remisu. W drugiej partii do końca trwała wyrównana walka, a o zwycięstwie Polaków przesądziło przełamanie przy stanie 5:5. Świątek i Kubot o występ w ćwierćfinale miksta powalczą z Hao-Ching Chan z Tajwanu i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem.

Kubot pozostał w grze jedynie w mikście. W sobotę (24.01) doświadczony polski tenisista odpadł w II rundzie debla. W parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo przegrali z Santiago Gonzalezem i Kenem Skupskim.

Rywalką Igi Świątek w IV rundzie gry pojedynczej będzie Estonka Anett Kontaveit. Polka w tegorocznym Australian Open nie straciła jeszcze seta.