AZS Koszalin - Anwil Włocławek 75:68 [wideo, zdjęcia]

W meczu 6. kolejki Tauron Basket Ligi AZS Koszalin pokonał Anwil Włocławek.

Kibice w hali przy ul. Śniadeckich obejrzeli niezwykle zacięte spotkanie. Prowadzeni przez byłego zawodnika i trenera AZS, Igora Milicicia, gracze z Włocławka prowadzili w połowie meczu 35:31, a po trzech kwartach 54:51.

Kluczowa była czwarta kwarta, w której Akademicy szybko odrobili straty i jeszcze przed upływem piątej minuty wyszli na prowadzenie 62:56. Na niespełna 2. min przed końcem dwa trzypunktowe rzuty Davida Jelinka pozwolił gościom na wyrównanie (66:66).

Końcówka należała do Akademików. Seria rzutów wolnych i punkty z gry Artura Mielczarka przesądziły o czwartym w tym sezonie zwycięstwie zespołu Davida Dedka.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 75:68 (15:14, 16:21, 20:19, 24:14),

AZS: James 22 (10 zb.), Mielczarek 15, Walton 15, Witliński 7, Auda 6, Wadowski 5, Austin 2, Łukasiak 2, Dąbrowski 1, Walker 0 (8 zb.).

Anwil: Jelinek 17, Tomaszek 13 (6 zb.), Łączyński 12, Skibniewski 8 (4 as.), Bristol 5, Diduszko 4, Kukiełka 4, Stelmach 3, Dmitriew 2.