AZS Koszalin - Anwil Włocławek 80:91 [ZDJĘCIA]

W meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi AZS Koszalin uległ na swoim parkiecie Anwilowi Włocławek.

Lider tabeli musiał się jednak mocno napracować na wygraną w Koszalinie. Wprawdzie otwierającą kwartę wygrał różnicą 10 punktów, ale w drugiej to podopieczni trenera Dragana Nikolicia prezentowali się lepiej. Dochodzili rywala na 2-4 pkt. W ostatniej akcji przed przerwą pozwolili jednak Kamilowi Łączyńskiemu na rzut za 3 pkt i do szatni schodzili ze stratą 9 oczek.

W połowie trzeciej kwarty prowadzenie gości urosło do 14 pkt i wydawało się, że faworyt ma mecz pod kontrolą. Akademicy nie złożyli jednak broni. Ambitna pogoń sprawiła, że zbliżyli się w końcówce na 5 pkt, a wynik po 30. minutach na 67:62 dla gości ustalił z wolnych Szymon Szewczyk.

Ostatnią kwartę koszaliński zespół rozpoczął od efektownych wsadów Szymona Kiwilszy i Kacpra Młynarskiego, a trójką poprawił Modestas Kumpys na prowadzenie 69:67 (32.). Kolejna trójka, tym razem Jakuba Dłoniaka, przedłużyła serię punktową AZS do 10:0 i w 33. min prowadził 72:67.

Niestety, po dobrym fragmencie w wykonaniu AZS, przyszedł słabszy. Seria strat (w całym meczu aż 20) była kosztowna. Pierwsze punkty Anwilu w czwartej kwarcie, Pawła Leończyka, rozpoczęły serię 12:0 dla gości, która praktycznie rozstrzygnęła losy spotkania.

W końcówce gospodarze nie byli w stanie zbliżyć się na mniej niż 5 pkt. Prowadzeni przez skutecznych w tej odsłonie Leończyka (8 pkt) i Jaylina Airingtona (6), goście na 1,5 min przed końcem spotkania odskoczyli na 10 pkt, pieczętując 14. wygraną w sezonie.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 80:91 (18:28, 20:19, 24:20, 18:24)

AZS: Kumpys 20 (3x3, 6 zb.), Dłoniak 15 (3x3), Młynarski 12 (7 zb), Marelja 11, Woods 11, Kiwilsza 5, Jeszke 3, Wadowski 2, Baldwin 1, Leńczuk 0.

Anwil: Almeida 16 (7 zb.), Leończyk 15, Airington 13, Sobin 13, Łączyński 9, Delas 8, Szewczyk 8, Nowakowski 5, Zyskowski 4.