Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
AZS Koszalin nie sprzedał tanio skóry w starciu z jednym z...

AZS Koszalin - Arka Gdynia 85:89 [ZDJĘCIA, WIDEO]

AZS Koszalin nie sprzedał tanio skóry w starciu z jednym z liderów rozgrywek. Punkty pojechały jednak do Gdyni.

Niepokonani od 6 stycznia goście odnieśli na koszalińskim parkiecie 12. zwycięstwo z rzędu. Pierwsza kwarta zapowiadała, że może dojść do powtórki z niedawnego meczu ze Stalą Ostrów Wlkp. Goście prawie nie mylili się w rzutach z gry i po 9. min prowadzili aż 35:15. Przebudzenie AZS nastąpiło w drugiej kwarcie. Z dobrej strony w pojedynkach z silnym centrem gości Robertem Upshawem pokazywał się Marko Tejić, a akcje napędzał Drew Brandon. Po 20. min przewaga zespołu z Gdyni spadła do 14 pkt.

Jeszcze lepszy dla AZS był początek drugiej połowy. Nadal punktował spod kosza Tejić, a na dystansie Drew Brandon, Alan Czujkowski i Bartosz Boch-no. W 27. min po trafieniu tego ostatniego był remis 58:58. Goście nie dali się przegonić. Końcówka kwarty należała do Jame-sa Florence’a. Zdobył ostatnie 11 pkt dla Arki, pozwalając jej uciec na 9 pkt. W IV kwarcie goście powiększyli różnicę do 16 pkt (87:71). Później AZS zaliczył serię 13:0 (10 pkt Brandona!), ale tylko zmniejszył rozmiary przegranej.

Kwarty: 21:35, 24:21, 18:16, 21:17.

AZS: Bochno 15 (3x3, 7 zb., 3 prze.), Surmacz 6 (2x3, 3 zb.), Thomas 4 (9 as., 3 zb.), Woods 4, Fraser 1 (7 zb., 4 str.) - Brandon 21 (3x3, 5 zb., 4 as.), Tejić 16 (3 zb.), Czujkowski 12 (2x3, 4 zb.), Jarecki 5 (1x3).

Arka: Florence 22 (2x3, 4 as., 3 zb.), Bostic 11 (1x3, 3 zb.), Wołoszyn 9 (2x3), Dulkys 4 (6 zb., 3 as.), Łapeta 0 (6 zb.) - Ginyard 12 (1x3), Szubar-ga 12 (2x3, 4 zb., 3 as.), Upshaw 6 (3 zb.), Wyka 6 (2x3, 4 zb.), Garbacz 5 (1x3), Ponitka 2, Kamiński 0.