AZS Koszalin - Asseco Gdynia 69:72

red, plk.pl
AZS Koszalin - Asseco Gdynia
Mecz AZS Koszalin - Asseco Gdynia zakończył się wynikiem 69-72.

Trochę lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy AZS, a dzięki rzutowi Darrella Harrisa prowadzili 9:6. Od tego momentu jednak to Asseco zanotowało sześć punktów z rzędu i po akcji 3+1 Przemysława Żołnierewicza sytuacja się odwróciła. Koszalinianie dość szybko odzyskali przewagę, a znacząco pomógł w tym Remon Nelson. Cały czas trwała zacięta walka, a po trafieniach Mikołaja Witlińskiego Asseco wygrywało 20:17 po 10 minutach rywalizacji. Aktywni w ataku byli Piotr Szczotka i Marcel Ponitka - po rzucie z dystansu tego drugiego zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza miał sześć punktów przewagi, a później ich prowadzenie wzrosło nawet do stanu 35:25. To jednak nie załamywało gospodarzy - kolejne rzuty Harrisa oraz Sławomira Sikory zbliżyły AZS na zaledwie punkt na koniec pierwszej połowy.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana i długo toczyła się rytmem “kosz za kosz”. Późniejsze wejście Alvina Browna ożywiło grę gospodarzy - po jego akcjach AZS prowadził pięcioma punktami. Późniejsze rzuty Nelsona oraz Manigaulta zwiększyły przewagę do stanu 52:43. Straty Asseco niemal w pojedynkę odrabiał Piotr Szczotka, a późniejsza trójka Krzysztofa Szubargi oznaczała, że po 30 minutach gry gdynianie przegrywali już tylko punktem. Ostatnią część meczu goście rozpoczęli od serii 12:0 i po rzutach Filipa Matczaka oraz Krzysztofa Szubargi prowadzili 65:54. Jak się okazało - to wystarczyło do kontroli nad wydarzeniami na parkiecie. Co prawda w końcówce AZS dzięki akcjom Manigaulta zbliżył się jeszcze na dwa punkty, ale rzut wolny Szubargi ustalił wynik meczu na 72:69 dla Asseco.

Krzysztof Szubarga był najlepszym zawodnikiem gości - zanotował 23 punkty, sześć zbiórek i sześć asyst. 16 punktów i pięć zbiórek dodał Piotr Szczotka. Po 16 punktów dla AZS rzucili Kenny Manigault i Remon Nelson.