AZS Koszalin musiał uznać wyższość Arki. Przegrana mimo walki

kmb
W 11. kolejce rundy zasadniczej AZS Koszalin przegrał w Gdyni z miejscową Arką, w dalszym ciągu nie przełamując się w meczach wyjazdowych w tym sezonie. Póki co Akademicy zwyciężali - ledwie dwukrotnie - jedynie na własnym parkiecie.

Z faworyzowaną Arką podopieczni trenera Marka Łukomskiego nawiązali walkę, wygrali dwie kwarty (w tym ostatnią), ale przewaga gospodarzy była zbyt duża, by wyjechać z Gdyni z wygraną. Niespodzianki więc nie było.

Ekipa Przemysława Frasunkiewicza od pierwszych minut objęła prowadzenie, jakby pucharowy mecz we Francji w środku tygodnia nie zrobił na nich wrażenia. Biało-niebiescy wzięli się za odrabianie strat w drugiej kwarcie. Trójka Grzegorza Surmacza (jak się później okaże, najskuteczniejszego zawodnika meczu, obok Josha Bosticia z Arki) sprawiła, że w 3. minucie drugiej kwarty to drużyna gości objęła prowadzenie. I do przerwy AZS trzypunktową przewagę utrzymał, co musiało zaskoczyć i podrażnić miejscowych. I tak się stało, bo w trzeciej kwarcie ci wzięli się za odrabianie strat, co udało im się nawiązką. W ostatniej fazie meczu, choć Akademicy walczyli do ostatnich sekund, to jednak nie zdołali dogonić rywali.

- O końcowym wyniku zaważyły indywidualne umiejętności poszczególnych zawodników - powiedział trener Łukomski. - W końcówce Josh Bostic i James Florence wzięli ciężar gry na siebie, jednak dużą rolę odgrywała tu szersza rotacja. Przydarzyły nam się do tego proste błędy indywidualne i niestety nie udało się tego wygrać. Gdybyśmy przetrwali trzecią kwartę, to można było pokusić się o zwycięstwo, bo pod względem fizycznym wyglądaliśmy dobrze - dodał.

W niedzielę 30 bm. do Koszalina przyjeżdża Miasto Szkła Krosno. - U siebie takie mecze musimy wygrywać, to będzie spotkanie za przysłowiowe 4 punkty - podsumował trener.

Arka Gdynia - AZS Koszalin 77:72 (19:13, 18:27, 21:12, 19:20)
Arka: Florence 17 (1x3, 5 zb., 4 as.), Bostić 19 (2x3, 6 zb.), Dylewicz 8 (2x3, 5 zb.), Łapeta 2, Dulkys 3- Garbacz 3 (1x3), Szubarga 0 (4 zb.), Ponitka 2 (9 zb.), Upshaw 14 (7 zb.), Leszczyński 0, Wyka 9 (1x3).
AZS: Brandon 16 (1x3, 6 zb., 5 as.), Jarecki 3 (1x3), Tejić 9 (6 zb.), Bochno 0, Surmacz 19 (4x3, 13 zb.) - Papić 2 (3 as.), Czujkowski 1, Kucharek 6 (5 zb.), Zywert 8 (2x3, 4 zb. 3 as.), Jakóbczyk 8 (2x3).