AZS Koszalin od porażki rozpoczął rywalizację w play-off

Rozegrany w Starogardzie Gdańskim mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy. Od końcówki pierwszej kwarty nie oddali prowadzenia do ostatniej minuty.

Trzeci zespół sezonu zasadniczego pokazał we wtorek, że nieprzypadkowo zajął tak wysokie miejsce. Polpharma prowadzona przez Tony' ego Weedena (20 pkt, po 5 zbiórek i asyst) oraz Łukasza Wiśniewskiego (18 pkt, 6 zb.) pokonała AZS 81:68 i prowadzi 1-0 w serii do trzech wygranych.

Gospodarze dominowali na tablicach (zbiórki 39-19). Akademicy z trudem wygrali własną deskę (15-11). Poniżej swoich możliwości zagrali liderzy AZS, Dante Swanson (9 pkt, 3/9 z gry) i George Reese (9 pkt, 3/11). Nieudany był powrót po kontuzji Vladimira Ticy. Środkowy AZS w ciągu 10. min na parkiecie oddał trzy niecelne rzuty, zaliczył jedną zbiórkę i dostał dwie "czapy" od rywali.

W środę o godz. 19.00 drugi mecz, również w Starogardzie Gdańskim.

Polpharma Starogard Gd. - AZS Koszalin 81:68 (21:19, 24:16, 14:14, 22:19)

Polpharma: Weeden 20 (4x3, 5 zb., 5 as.), Wiśniewski 18 (4x3, 6 zb., 3 as., 3 prze., 4 str.), Okafor 14 (8 zb., 3 as.), Mirkovic 6 (10 zb.), Dąbrowski 5 (1x3, 3 zb.) - Kulig 10 (1x3, 2 bl.), Ochońko 6, Majewski 2 (5 zb., 2 bl.).

AZS: Kuebler 16 (2x3, 4 zb.), Milicić 15 (3x3, 3 prze.), Reese 9 (1x3, 7 zb., 3 str., 2 bl.), Swanson 9 (2x3, 3 zb., 3 prze.), Balcerzak 2 - Arabas 9 (3x3), Kovac 6 (1x3), Surmacz 2, Metelski 0, Tica 0.