AZS Koszalin - Paderborn Baskets 57:77 w meczu sparingowym

Łukasz Diduszko (z piłką) pod koszem zespołu Paderborn.
Łukasz Diduszko (z piłką) pod koszem zespołu Paderborn. Fot. Jacek Wójcik
Koszykarze AZS Koszalin wyraźnie ulegli w sparingowym meczu zespołowi Bundesligi, Paderborn Baskets 57:55. W składzie koszalińskiej drużyny zabrakło jednak czterech podstawowych zawodników.

Nie wystąpili Igor Milicić, Michael Kuebler (przyglądali się poczynaniom kolegów zza boiska) oraz George Rees i Vladimir Tica (dołączą do zespołu jeszcze w tym tygodniu). Wystąpiło natomiast kilku zawodników walczących o miejsce w składzie.

Goście uzyskali wyraźną przewagę w pierwszych 20 minutach meczu, które zakończyli prowadzeniem 41:23. Koszalińscy koszykarze w tym fragmencie meczu razili nieskutecznością. W pierwszych dwóch kwartach punktowała tylko trójka - Adam Metelski, Łukasz Wiśniewski i Greg Surmacz. Bardzo przeciętnei prezentował się Litwin Gediminas Navickas.

Po zmianie stron nadal przeważał Paderborn, ale od końcówki trzeciej kwarty gra zaczęła się wyrównywać. W koszalińskim zespole najlepiej zaprezentowali się walczący pod koszami Adam Metelski oraz Łukasz Wiśniewski. Szansy od trenera Rade Mijanovicia nie otrzymali Dawid Witos i Sebastian Balcerzak.

AZS Koszalin - Paderborn Baskets 57:77 (10:19, 13:22, 18:19, 16:17)
AZS: Metelski 15, Wiśniewski 15 (1x3), Surmacz 9 (1), Stępień 7 (1), Diduszko 5 (1), Urbański 4, Kolenda 2, Mruczkowski 0, Małecki 0, Navickas 0, Mruczkowski 0.
Paderborn: Gerwig 16, Terwilliger 15, Haynes 15.