AZS Koszalin - PGE Turów 70:68 (zdjęcia + wideo)

Koszykarzom AZS udało się pokonać lidera rozgrywek ekstraklasy.
Koszykarzom AZS udało się pokonać lidera rozgrywek ekstraklasy. Bartek Ignasiak
Dobitka Dante Swansona równo z końcową syreną dała akademikom cenne zwycięstwo nad liderem rozgrywek koszykarskiej ekstraklasy.

AZS Koszalin - Turów Zgorzelec

Spotkanie przez pełne 40 minut trzymało w napięciu kibiców w hali Gwardii. Żadnej z drużyn w trakcie spotkania nie udało się uzyskać przewagi większej niż 7 punktów.

W ostatniej kwarcie, na 6 minut przed zakończeniem meczu właśnie taką różnicą prowadzili gospodarze. Zespół ze Zgorzelca nie odpuszczał jednak. Ważne punkty w końcówce zdobywał Bryan Bailey.

Przy stanie 68:68, na 1.47 min przed końcem meczu, obie drużyny miały po kilka okazji na zmianę wyniku. Najlepszy strzelec Turowa Damir Miljković nie miał jednak swojego dnia i dwukrotnie spudłował za 3 punkty. Zza linii 6,25 m nie trafił również Swanson. W decydującej akcji ciężar na siebie wziął George Reese. Jego rzut - podobnie jak dobitka Pawła Mroza - był nieskuteczny. Udało się dopiero Swansonowi...

Po meczu doszło do nieprzyjemnego incydentu. Jeden z koszalińskich kibiców wdał się w utarczkę słowną z trenerem gości Saso Filipovskim. Skończyło się to dla niego bardzo źle. Krewki Słoweniec złamał mu nos.

AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 70:68 (16:19, 22:14, 17:22, 15:13)

AZS: Javier Mojica 18, George Reese 17, Dante Swanson 12, Paweł Mróz 10, Grzegorz Arabas 5, Igor Milicic 4, Adam Metelski 3, Przemysław Łuszczewski 1, Paweł Bogdan 0, Łukasz Diduszko 0.
PGE: Krzysztof Roszyk 18, Robert Witka 14, Chris Daniels 14, Bryan Bailey 11, John Turek 8, Alex Harris 2, Gorjan Radonjic 1, Damir Miljkovic 0, Iwo Kitzinger 0, Bartosz Bochno 0.