AZS Koszalin pokonał Anwil (zdjęcia)

Bartek Ignasiak
Drugi mecz po zmianie trenera wygrali koszalińscy akademicy. Po wyjazdowym sukcesie nad Kotwicą Kołobrzeg przyszedł czas na pierwszą w sezonie wygraną w hali Gwardii.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek

W spotkaniu z faworyzowanym Anwilem, AZS zaprezentował sporymi fragmentami meczu bardzo dobrą defensywę.

Przez prawie 30 minut bez punktu był drugi strzelec ligi, Gerrod Henderson z Anwilu. Skrzydeł rozwinąć nie mogli też Paul Miller i przez długi czas Łukasz Koszarek (11 ze swoich 15 pkt zdobył w ostatniej kwarcie).

W ataku też było nieźle. M.in. efektowną serią trzech rzutów za 3 punkty popisał się pod koniec pierwszej kwarty George Reese. Trafiali Igor Milicić i Dante Swanson, a w mniej widoczny do przerwy Javier Mojica, po zmianie stron zdobył 13 pkt. AZS prowadził od pierwszej do ostatniej minuty tego spotkania (najwyżej w 35. min - 72:54) i odniósł zasłużone zwycięstwo.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 79:64 (21:10, 18:24, 16:11, 24:19)

AZS: Javier Mojica 18, George Reese 17, Dante Swanson 16, Igor Milicic 14, Ime Oduok 4, Paweł Bogdan 3, Grzegorz Arabas 3, Łukasz Diduszko 2, Przemysław Łuszczewski 2, Jeff Nordgaard 0.

Anwil: Łukasz Koszarek 15, Marko Brkić 13, Andrzej Pluta 12, Gerrod Henderson 8, Stipe Modrić 8, Paul Miller 4, Ian Boylan 2, Michał Gąbiński 2, Bartłomiej Wołoszyn 0.