AZS Koszalin pokonał Kotwicę Kołobrzeg [zapis relacji, zdjęcia, wideo]

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Po meczu bez historii AZS Koszalin pokonał Kotwicę Kołobrzeg 95:63.

AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 95:63

Przebieg spotkania odzwierciedlał niskie pozycje obu zespołów w tabeli TBL, a - z wyjątkiem fragmentów trzeciej kwarty - z boiska wiało ogromną nudą. R

Rozpoczęło się od mocnego uderzenia Akademików, którzy już po 40 sekundach prowadzili 4:0. Wtedy jednak ich gra stanęła, a do głosu doszli kołobrzeżanie. Napędzani przez debiutującego w ich barwach Amerykanina polskiego pochodzenia Matthew Rosinskiego (8 pkt. w I kwarcie; 2x3), szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie.

Pod koszami mogliśmy obserwować starcie dwóch dojrzałych i wyjątkowo wysokich polskich podkoszowych. Lepsze wrażenie w pierwszej połowie sprawiał Rafał Bigus, który wspólnie z Terrellem Parksem skutecznie zniechęcali do gry Cezarego Trybańskiego. Pierwszy Polak w NBA nieco przebudził się po przerwie i mecz zakończył z dorobkiem 7 pkt. I 4 zb. Większość z nich zawdzięczał jednak samemu sobie, gdyż koledzy rzadko wykorzystywali pod koszami zarówno jego, jak i Jeffa Robinsona.

Mimo to, głównie za sprawą wracającego po kontuzji Odeda Brandweina, AZS wrócił na prowadzenie i pierwszą kwartę zakończył wynikiem 17:12. O drugiej można napisać tylko tyle, że się odbyła i do przerwy Akademicy prowadzili 38:28.

Po chaotycznym z obu stron początku trzeciej kwarty, pierwsi otrząsnęli się goście i rzucili do odrabiania strat. Głównie za sprawą walecznej postawy i doskonałej dyspozycji z dystansu Grzegorza Arabasa (14 ze swoich 17 punktów zdobył po przerwie) ze straty -12 doszli AZS na trzy oczka. Wtedy jednak Akademicy po raz kolejny przyspieszyli i szybko wrócili na bezpieczne prowadzenie, które z końcem tej odsłony sięgnęło już 14 pkt. (62:48).

Ostatnie 10 minut to już radosna gra z obu stron i pojedynek strzelecki, w którym lepiej radzili sobie gospodarze. Ich przewaga była na tyle bezpieczna, że na ostatnie trzy minuty spotkania Gasper Okorn desygnował do gry całkowicie polską pierwszą piątkę, dając szansę Maciejowi Raczyńskiemu, Pawłowi Czubakowi i Przemysławowi Wronie. Punkty zdobyli dwa pierwsi, trzeci - mimo okazji - zakończył spotkanie z zerowym dorobkiem. Bez presji doskonale radził sobie wcześniej nieobecny Bartłomiej Wołoszyn (7 pkt. w niespełna 7 minut).

Debiutanckie punkty po drugiej stronie zdobył 18-letni Marcin Goiński, a na parkiecie zobaczyliśmy także jego rówieśnika Pawła Lasotę. Grę jednak niemal całkowicie zdominowali Arabas z Rosinskim. Amerykanski rozgrywający swój pierwszy mecz w Polsce zakończył z bardzo dobrym dorobkiem (15 pkt., 5 as., 6 zb.). Zaliczył także aż 7 strat, co jednak można złożyć na karb bardzo krótkiego pobytu w zespole. Mniej udanie zadebiutował w Kotwicy za to JJ Montgomery (5 pkt.).

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem AZS 95:63. Tą porażką Kotwica "umocniła" się na dnie tabeli, ale mimo wysokiego zwycięstwa także gra AZS nie napawa optymizmem. Zwłaszcza przed środowym starciem ze Stelmetem Zielona Góra. Relację radiową z meczu z aktualnym mistrzem Polski przeprowadzimy 22 lutego od godz. 18.20.​