AZS Koszalin pokonał po raz drugi Stal St. Wola i jest w ćwierćfinale play-off (zdjęcia)

Michael Kuebler (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem AZS we wtorkowym meczu. Jacek Wójcik
W rozegranym dziś drugim meczu fazy pre play-off akademicy zwyciężyli 108:83 i w serii do dwóch zwycięstw pokonali "Stalówkę" 2-0. W ćwierćfinale play-off zmierzą się z Polpharmą Starogard Gdański.

AZS Koszalin - Stal Stalowa Wola mecz 2.

Po nerwowym poniedziałkowym meczu ze Stalą Stalowa Wola, którego losy ważyły się do ostatniej minuty, we wtorkowy wieczór akademicy nie pozostawili wątpliwości, kto zasłużył na play-off. Podobnie jak w meczu numer 1 dominowali w I kwarcie. W przeciwieństwie do tamtego spotkania dobry poziom gry utrzymali w kolejnych częściach nie dając rywalom nadziei na doprowadzenie do trzeciego spotkania.

- Po problemach na początku sezonu, możemy cieszyć się z Pucharu Polski i szóstego miejsca w lidze. Postaramy się powalczyć o czwórkę - powiedział kapitan zespołu Igor Milicić. Pierwszy mecz z Polpharmą już 27 bm.

AZS Koszalin - Stal Stalowa Wola 108:83 (24:10, 23:26, 33:23, 28:24).
AZS: Kuebler 24 (3x3), Swanson 22 (1x3, 6 zb., 8 as.), Reese 19 (4x3, 8 zb., 3 bl.), Metelski 12 (7 zb.), Milicić 5 (1x3, 5 as.) - Balcerzak 11 (3x3), Kovać 9 (1x3), Surmacz 4, Urbański 2, Stępień 0, Arabas 0 (3 as.).
Stal: Godbold 15 (3x3, 4 zb., 4 as.), Andrzejewski 6 (7 zb.), Malczyk 5 (1x3), Miszczuk 2, Partyka 2 - M. Wołoszyn 20 (3x3, 6 zb., 2 bl.), Klima 16 (2x3, 3 as.), Pydych 11 (3x3), Jarecki 6 (4 zb.).