AZS Koszalin pokonany przez King Szczecin [wideo]

red
AZS Koszalin kontra King Szczecin
W niedzielnym finale górą byli koszykarze King Szczecin, którzy pokonali AZS Koszalin 78:59 . MVP turnieju został Taylor Brown.

Podobnie jak w ostatnich meczach przedsezonowych, koszykarze AZS Koszalin świetnie rozpoczęli pierwszą kwartę. Pod koszami królowali Manigault i Harris. Po kolejnych punktach tego pierwszego, Akademicy prowadzili różnicą dziesięciu „oczek”.
Nieco gorzej wyglądała gra podopiecznych trenera Ignatowicza w drugiej kwarcie. Proste błędy i lepsza obrona ekipy King Szczecin sprawiła, że ciężko wypracowana przewaga Akademików, stopniała i po pięciu minutach na tablicy wyników widniał remis (27:27). Koszykarze AZS nie mieli problemów z wypracowaniem pozycji, tylko z wykończeniem.
Druga połowa to koncert graczy ze Szczecina, którzy bez większych problemów powiększali swoją przewagę. Akademicy cały czas borykali się z brakiem skuteczności. Ostatecznie koszykarze AZS Koszalin przegrali wyraźnie 78:59.

AZS Koszalin – King Szczecin 59:78 (22:15, 12:23, 11:23, 14:17)
Punkty dla AZS: Manigault 20, Nelson 12, Stelmach 7, Harris 6, Wadowski 5, Nowakowski 4, Wall 2, Wrona 2, Pabianek 1.
Punkty dla King: Brown 22, Kikowski 11, Nowakowski 9, Łukasiak 7, Kulon 6, Garbacz 5, Robbins 5, Majcherek 5, Sword 5, Robinson 3, Dutkiewicz 0