AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański. Czas na rewanż [wynik kwarta po kwarcie]

Motorem napędowym akcji Polpharmy jest Robert Skibniewski (z piłką).
Motorem napędowym akcji Polpharmy jest Robert Skibniewski (z piłką). Jacek Wójcik
W niedzielę w Koszalinie spotkają się dwaj ostatni zdobywcy Pucharu Polski - AZS Koszalin i Polpharma Starogard Gdański.

AZS i Polpharma spotkały się w tym sezonie już dwa razy. W lidze akademicy przegrali w Starogardzie 71:84. Jeszcze gorzej było w meczu fazy grupowej Pucharu Polski. Dwa dni po ligowej wygranej w Słupsku koszykarze AZS nie zdołali zmobilizować się i ulegli drużynie z Kociewia w hali Gwardii 70:89. Ta porażka praktycznie pozbawiła podopiecznych trenera Mariusza Karola szansy na obronę trofeum. Za Polpharma kilka tygodni później sięgnęła po puchar.

Relacja kwarta po kwarcie >>> Koszykówka: AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański. Wynik kwarta po kwarcie

Starogardzianie podobnie jak AZS kiepsko rozpoczęli sezon. Od zmiany trenera - Zoran Sretenović zastąpi po 4. kolejce Pawła Turkiewicza - nastąpiła radykalna zmiana postawy zespołu. Od tamtego czasu zanotował on bilans 10-4 w rozgrywkach ligowych i walczy o czołowe lokaty w tabeli.

Liderem Polpharmy jest rozgrywający Robert Skibniewski. Świetnie spisują się również Deonta Vaughn, Michael Hicks, Kamil Chanas czy Tomasz Cielebąk. Akademikom szczególnie dał się we znaki Hicks, który i w lidze i w Pucharze Polski rzucił akademikom po 19 punktów, będąc najlepszym strzelcem swojego zespołu. Atutem Amerykanina jest rzut z dystansu. Przeciwko AZS trafił w sumie 8 trójek przy skuteczności 50 procent.

Kapitan AZS Igor Milicić ma szansę pobić w niedzielę rekord asyst PLK należacy do Tomasa Pacesasa. Brakuje mu do tego tylko dwóch kończących podań. Z kolei George Reese potrzebuje jednego celnego rzutu za 3 pkt do osiągnięcia 200 w lidze.

Mecz AZS - Polpharma rozpocznie się o godz. 18.00 w hali ZOS Gwardia.