AZS Koszalin prowadzi do przerwy z Rosą Radom. Relacja na żywo

Rafał Wolny
W leniwym tempie upłynęło pierwsze dwadzieścia minut spotkania Akademików z radomianami. Koszalinianie prowadzą 41:30. Magdalena Berezka

Spotkanie od prowadzenia 4:0 rozpoczęli goście, ale do głosu szybko doszli gospodarze. Głównie za sprawą dobrej gry na tablicach Darrella Harrisa (5 pkt., 4 zb) i Pawła Leończyka (10 pkt., 3 zb) odskoczyli na kilka punktów, kończąc pierwszą kwartę prowadzeniem 21:18.

Video streaming by Ustream

Wśród gości na pochwałę zasługują przede wszystkim JJ Montgomery (8 pkt.), Mateusz Jarmakowicz (6 pkt.) oraz Nic Wise (5 pkt., 4 zb). Ich dobra gra to było jednak za mało i w drugiej kwarcie Akademicy systematycznie powiększali przewagę, schodząc na przerwę przy wyniku 41:30.

Warto zauważyć, że spotkanie odbywa się bez dopingu na znak protestu przeciwko fatalnej postawie gospodarzy w ostatnich meczach. Może także dlatego obie drużyny grają niczym w sparingu - leniwie i bez większego zaangażowania przede wszystkim w obronie.