AZS Koszalin przegrał na koniec sezonu z Treflem Sopot

Wysoką porażką zakończył AZS Koszalin szesnasty sezon w Polskiej Lidze Koszykówki.

Koszalin nadal będzie dobrze kojarzyć się kibicom Trefla. W 2013 roku wywalczył w hali przy Śniadeckich Puchar Polski, po finałowej wygranej z AZS. W niedzielę koszalińska hala znów była szczęśliwa dla zespołu z Trójmiasta, który rzutem na taśmę wywalczył utrzymanie w Energa Basket Lidze.

Podopieczni Marcina Stefańskiego potrzebowali w ostatniej kolejce wygranej z AZS przy jednoczesnej porażce Miasta Szkła Krosno w Gliwicach. Obydwa warunki zostały spełnione. Pierwszy osiągnęli bez żadnych problemów, dominując nad AZS od początku do końca spotkania. W pierwszej połowie urządzili sobie koncert rzutów za 3 punkty (12 celnych na 18 prób, w całym meczu 19/36, AZS - 7/27) i już po 20. minutach uzyskali solidną przewagę 26 pkt. Przy dyspozycji jaką wczoraj prezentowali podopieczni Marka Łukomskiego, dowiezienie wygranej było formalnością.

Więcej emocji dostarczył mecz w Gliwicach, gdzie Miasto Szkła w IV kwarcie zbliżyło się na 5 pkt do gospodarzy. Ostatecznie zespół GTK odzyskał panowanie nad meczem i pokonując krośnian 98:88, przesądził o ich degradacji.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 67:102 (16:26, 19:35, 13:17, 19:24)
AZS: Fraser 13 (12 zb., 5 str.), Woods 12 (2x3, 3 zb.), Thomas 10 (6 zb., 4 str.), Jarecki 8 (1x3), Surmacz 0 - Bochno 10 (2x3, 4 zb., 5 str.), Czujkowski 10 (2x3, 3 zb.), Brandon 4 (3 as., 3 zb., 3 prze.).
Trefl: Greene 13 (3x3, 4 zb., 3 prze.), Leończyk 13 (6 zb.), Kolenda 11 (1x3, 7 as., 3 zb., 3 str.), Milovanović 8 (8 zb., 3 prze.), Flowers 3 (1x3) - Zagorac 18 (6x3, 4 zb.), Baker 10 (2x3, 4 prze.), Varanauskas 8 (2x3), Jeszke 8 (2x3), Kulka 7 (1x3), Śmigielski 3 (1x3, 3 zb.), Pułkotycki 0.