AZS Koszalin przegrał w Zgorzelcu i odpadł z Pucharu Polski

Slavisa Bogavac był najskuteczniejszym zawodnikiem AZS w Zgorzelcu.
Slavisa Bogavac był najskuteczniejszym zawodnikiem AZS w Zgorzelcu. Jacek Wójcik
Koszykarze AZS Koszalin nie obronią zdobytego przed rokiem Pucharu Polski. W środę odpadli z dalszej rywalizacji.

Aktualni posiadacze Pucharu Polski, koszykarze AZS Koszalin, musieli wygrać z PGE Turowem w Zgorzelcu, by zachować szansę na awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Niestety, w spotkaniu ostatniej, 5. kolejki fazy grupowej przegrywali od pierwszej do ostatniej minuty i tym samym pożegnali się z rozgrywkami.

Zadecydował o tym jednak nie tylko wczorajszy mecz, ale przede wszystkim przegrane u siebie z Zastalem Zielona Góra i Polpharmą Starogard Gdański.

Atutem Turowa były rzuty z dystansu. W całym meczu gospodarze trafili aż 15 z 28 rzutów zza linii 6,75 m. Fenomenalną skutecznością popisał się w drugiej kwarcie Ivan Koljević. Trafił 6 z 7 oddanych rzutów zza łuku!
AZS miał 8 trójek na 19 prób. Gospodarze wygrali również tablice 33:25, notując aż 11 zbiórek w ataku (AZS 3).

PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 97:85 (29:22, 27:21, 24:21, 17:21)

Turów: Gabiński 16 (4x3, 4 zb.), Zigeranović 16 (4 zb.), Thomas 11 (1x3, 5 zb., 5 as.), Jackson 9 (3 zb.), Wysocki 6 (4 zb., 4 as., 3 prze.) - Koljević 18 (6x3, 6 as.), Kuebler 10 (2x3), Bochno 6 (2x3), Tomaszek 4 (9 zb.), Jarmakowicz 1, Bukowiecki 0.

AZS: Bogavac 25 (5 zb., 3 str.), Frazier 8 (2x3, 4 zb.), Łopatka 7 (1x3, 7 zb.), Reese 6 (4 as.), Milicić 5 - Arabas 14 (4x3), Śnieg 13 (4 as.), Bieg 5 (1x3), Bartosz 2, Gibaszek 0.