AZS Koszalin - Start Lublin 84:76 [wideo]

red
Koszykarze AZS Koszalin wygrali na swoim parkiecie ze Startem Lublin
Koszykarze AZS Koszalin wygrali na swoim parkiecie ze Startem Lublin kamera Dawid Jaśkiewicz
Koszykarze AZS Koszalin pokonali na swoim parkiecie Start Lublin 84:76.

W pierwszych minutach spotkania Akademicy przejęli inicjatywę i dość szybko objęli prowadzenie 7:0. Goście mieli w tym fragmencie meczu olbrzymie problemy ze skutecznością. Jeszcze w pierwszej kwarcie przewaga gospodarzy wynosiła nawet czternaście punktów. Nie do zatrzymania w ataku był Czech Patrik Auda, którego podkoszowe akcje sprawiały defensywie lublinian wiele problemów.

Na początku drugiej kwarty koszaliński zespół prowadził już nawet różnicą 17 punktów. Wydawało się, że już nic interesującego w tym meczu się nie wydarzy. Akademicy mocno spuścili jednak z tonu, a wraz z upływającym czasem Start coraz wyraźniej niwelował stratę.

W trzeciej kwarcie prowadzenie gospodarzy stopniało do zaledwie sześciu punktów i zwycięstwo w tym meczu było sprawą otwartą. Akademicy nie dali sobie wydrzeć wygranej i ostatecznie zwyciężyli 84:76.

AZS Koszalin – Start Lublin 84:76 (25:13, 18:19, 22:19, 19:25)