AZS Koszalin wygrał Memoriał im. Jerzego Olejniczaka [ZDJĘCIA]

W sobotę zakończył się w Koszalinie pierwszy turniej koszykówki mężczyzn poświęcony pamięci Jerzego Olejniczaka.

W meczu o trzecie miejsce King Szczecin bez problemów pokonał pierwszoligową Energę Kotwicę Kołobrzeg 109:64. W finale spotkały się dwa zespoły z Energa Basket Ligi. Gospodarze turnieju, zawodnicy AZS Koszalin, wygrali z Treflem Sopot 80:68.

Podopieczni trenera Dragana Nikolicia wypracowali sobie w II kwarcie 13-punktowe prowadzenie, a po zmianie stron kontrolowali spotkanie. Trefl w III kwarcie odrobił wprawdzie 10 pkt, ale początek czwartej znów należał do Akademików, którzy powiększyli różnicę do 9 pkt, by ostatnie wygrać różnicą 12 oczek.

Najlepszym zawodnikiem pierwszego Memoriału im. Jerzego Olejniczaka został uznany Dragoslav Papić. Serbski skrzydłowy zarówno w piątkowym meczu z Energą Kotwicą, jak i z Treflem zdobył po 22 pkt.

King Szczecin - Energa Kotwica Kołobrzeg 109:64 (29:9, 22:25, 33:12, 25:18)
King: Jogela 20, Kikowski 18, Sajus 16, Schenk 15, Paliukenas 13, Wilczek 11, Bartosz 10, Diduszko 4, Majcherek 2.
Kotwica: Zalewski 13, Janiak 12, Bodych 9, Przyborowski 8, Stanios 7, Dobriański 5, Ryżek 4, Grujić 2, Lasota 2, Wrona 2, Łukawski 0.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 80:68 (18:20, 28:13, 12:22, 22:13)
AZS: Papić 22, Brandon 16, Radulović 15, Surmacz 11, Jakóbczyk 8, Kucharek 6, Tejić 2, Czujkowski 0, Ratajczak 0, Zywert 0.
Trefl: Śmigielski 14, Taylor 12, Baker 10, Leończyk 10, Milovanović 7, Motylewski 5, Jeszke 4, Kulka 4, Pułkotycki 2, Kolenda 0, Walda 0.