AZS Koszalin wysoko przegrał w Poznaniu

W meczu 26. kolejki spotkań ekstraklasy koszykarzy, AZS Koszalin został rozbity w Poznaniu 104:85 przez beniaminka PBG Basket.

Spotkanie w stolicy Wielkopolski od początku do końca przebiegała pod dyktando gospodarzy. Broniąca się przed spadkiem z ekstraklasy drużyna Basketu prowadziła od pierwszej do ostatniej minuty. Znakomite zawody w szeregach gospodarzy rozegrał Adam Wójcik, który zdobył aż 28 punktów i zanotował 6 zbiórek. W 6. minucie meczu Wójcik miał na koncie już 13 punktów i został rekordzistą ekstraklasy pod względem zdobytych punktów. W tym momencie miał na koncie 9605 "oczek" zdobytych w historii występów w polskiej lidze. Prawie 39-letni zawodnik wyprzedził na liście wszech czasów Eugeniusza Kijewskiego, który jest trenerem PBG Basketu. Szkoleniowiec pierwszy pogratulował tego wyczynu popularnemu "Oławie".

Pierwszą kwartę AZS przegrał różnicą 10 punktów. W 18. minucie gospodarze prowadzili już 46:29, a na dużą przerwę zeszli z przewagą 15 punktów.

Po zmianie stron AZS próbował odrabiać straty rzutami z dystansu. W trzeciej kwarcie akademicy trafili aż sześć trójek i w 24 oraz 25 minucie dwukrotnie zbliżali się na 6 pkt do zespołu gospodarzy. Końcówka tej części meczu należała do Basketu, który na koniec kwarty uzyskał najwyższe w meczu 21 pkt przewagi.

W czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali przebieg gry. W końcówce meczu, gdy jego losy były już rozstrzygnięte, obaj trenerzy wpuścili na parkiet zawodników rezerwowych.

104 stracone punkty to drugi najgorszy wynik AZS w tym sezonie, a w sumie trzecie setka stracona przez koszaliński zespół w całych rozgrywkach.

PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 104:85 (31:21, 20:15, 33:27, 20:22)
Najwięcej punktów dla Basketu: Wójcik 28, Kitzinger 19, Davis 17, Brown 14.
Najwięcej punktów dla AZS: Łuszczewski 17, Mojica 17, Swanson 14, Milicić 11, Reese 11.