AZS Koszalin - Znicz Jarosław 91:75 (zobacz film i zdjęcia)

Dante Swanson.
Dante Swanson. Fot. Jacek Wójcik
Świetnie dysponowany Dante Swanson poprowadził akademików do trzeciej z rzędu wygranej.

AZS - Znicz, cheerleaders i kibice

AZS rozpoczął mecz z rewelacją z Jarosławia w świetnym stylu. W 3. minucie prowadził 8:0 (6 pkt Swanson), a w 6. - po serii czterech celnych rzutów za 3 pkt (w tym dwa Swansona) - aż 23:5. Później Amerykanin usiadł na ławce po drugi faulu i gra gospodarzy straciła na jakości. Prowadzeni przez skutecznie grającego Williamsona w 19. min doszli na 2 pkt (40:38).

Dwie świetne akcje w obronie (blok Diduszki i przechwyt Swansona) pozwoliły akademikom opanować sytuację i pierwsza połowa zakończyła się ich wygraną 49:38.

W trzeciej kwarcie Znicz miał problemy ze sforsowaniem obrony AZS. Między 23. i 27. min goście nie zdobyli punktów i przewaga akademików wzrosła do 22 pkt (63:41) po trójce Swansona.

Początek ostatniej kwarty to znów doskonała gra AZS. Swanson obsługiwał podaniami partnerów, a ci nie mylili się. Najpierw dwa razy trafił Tica, a później Balcerzak dołożył dwie trójki. Po serii 10:0 w 33. min przewaga AZS wynosiła 25 pkt (75:50). Goście nie poddali się do końca. W ostatnich minutach skutecznie grał Williamson, dwie trójki trafił też mniej widoczny dotąd Mays. Zniczowi udało się zbliżyć na 9 pkt, ale w końcówce faulowani zawodnicy AZS prawie nie mylili się z osobistych i spotkanie zakończyło się wygraną różnicą 16 oczek.

AZS Koszalin - Sokołów Znicz Jarosław 91:75 (28:15, 21:23, 16:12, 26:25)

AZS Koszalin: Dante Swanson 23, George Reese 15, Vladimir Tica 14, Sebastian Balcerzak 12, Igor Milicić 12, Michał Kuebler 9, Grzegorz Surmacz 6, Piotr Urbański 0, Grzegorz Arabas 0, Łukasz Diduszko 0.

Sokołów Znicz Jarosław: John Williamson 30, Jeremy Chappel 12, Bartosz Sarzało 12, Dawid Witos 9, Keddric Mays 8, Andrzej Misiewicz 2, Tomasz Zabłocki 1, Artur Mikołajko 1, Grzegorz Szczotka 0, Dariusz Wyka 0.