AZS Koszalin zwycięża w Lublinie

archiwum
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze AZS Koszalin.

W 5. kolejce Tauron Basket Ligi AZS Koszalin wygrał ze Startem w Lublinie 73:60. Akademicy wypracowali sobie w pierwszej kwarcie 9 pkt przewagi, a po 20. min mieli 7 oczek więcej od rywali.

Fatalnie dla AZS rozpoczęła się druga połowa. W ciągu 4. minut roztrwonili przewagę z pierwszej odsłony. Po serii 10:2 dla gospodarzy (z tego aż 8 pkt Grzegorza Małeckiego), Start objął prowadzenie 37:36. W 29. min powiększył je do 6 pkt.

AZS odrobił straty w 32. min (51:51). W końcowych minutach nie do zatrzymania był debiutujący w zespole Ra'shad James, który zdobył w tym fragmencie 11 ze swoich 12 pkt. Skutecznie w końcówce grali też Szymon Łukasiak i Artur Mielczarek.

W 38. min AZS objął 11-punktowe prowadzenie. Wynik meczu rzutem za 3 pkt ustalił Devon Austin.

Start Lublin – AZS Koszalin 60:73 (10:19, 17:15, 24:13, 9:26)

Start: Małecki 15, Kellogg 14, Poole 14, Czumakow 7, Salamonik 5, Myśliwiec 3, Grzeliński 2, Ciechociński 0, Czujkowski 0, Jackson 0.

AZS: Auda 14 (6 zb.), James 12 (5 zb.), Dąbrowski 8 (9 zb.), Mielczarek 8 (4 zb.), Witliński 7, Austin 6 (4 zb.), Łukasiak 6 (4 zb.), Walker 6 (7 zb., 4 bl.), Walton 4 (10 as., 5 zb., 2 bl.), Wadowski 2.